Čeká mladého Kanaďana další dlouhá bitva?

Zdroj fotky: Getty Images/ATP

Na Australian Open se jde do třetího kola. Jedním z velice atraktivních utkání bude souboj nasazené třiadvacítky Reillyho Opelky s Denisem Shapovalovem.

Američan zatím prochází turnajem bez zaváhání

Reilly Opelka si již nyní vylepšil své osobní maximum na australském grandslamu. Americký tenista se totiž v Melbourne probojoval nejdále do druhého kola, což se mu podařilo dvakrát. V loňském roce padl po pětisetové bitvě s krajanem Fritzem a o dva roky dříve jej také v pěti setech vyřadil Ital Fabbiano.

Rodák z Michiganu do letošního ročníku Australian Open vstoupil velmi přesvědčivě, obě výhry sice přišly ve třech setech, ale rád své zápasy ukončuje v tiebreaku. Americký dlouhán v prvním kole vyřadil někdejší světovou pětku, Kevina Andersona, který se po několika zraněních do formy zatím nevrací úplně ideálně. Jako druhý se Opelkovi sklonil Němec Koepfer, kterého Američan zasypal čtyřiceti vítěznými míči. Nyní čeká na světovou devětadvacítku větší oříšek.

Shapovalov se na postup hodně nadřel

Kanadská dvojka nemá major u protinožců příliš v lásce. Jeho nejlepším výsledkem je totiž třetí kolo, kam dokráčel před třemi lety, tenkrát jej na cestě zastavil Novak Djokovič, proti kterému uhrál alespoň set, no na rozloučenou mu Srb uštědřil kanára. Horší výsledky má někdejší světová desítka jen na Roland Garros.

Mladý tenista v Austrálii zatím nepůsobí nejlepším dojmem. Rodák z Tel Avivu vyprovodil v prvním kole z turnaje Djereho, na kurtu se zdržel téměř tři a půl hodiny. Další těžká zkouška čekala pohledného blonďáka v kole druhém. Naprosto nečekaně prohrával s Korejcem Kwonem již 1:2 na sety a musel nepříznivý stav otáčet. Nutno podotknout, že první tři sady byly velmi vyrovnané a došly až do tiebreaků, kde rozhodovaly detaily. Kanaďan se herně zvedl a těžký zápas dokázal dotáhnout do vítězného konce. „Nejspíše budu dnes spát v ledové koupeli,“ vtipkoval po téměř čtyřech a půl hodinách na kurtu. „Byl to skvělý zápas, jsem moc rád, že jsem ho dokázal překlopit na svou stranu,“ dodal na tiskové konferenci.

Vzájemný duel byl jeden, na trávě

Jediný mač, který spolu dnešní dva soupeři odehráli, není nejlepším měřítkem pro predikce, jak by mohlo dopadnout utkání na Australian Open. Důvod je prostý, tento zápas odehrál před pěti lety. Shapovalov se teprve probíjel na okruh, pohyboval se na chvostu druhé stovky žebříčku ATP. Role outsidera Kanaďanovi očividně seděla, v prvním kole kvalifikace na turnaji v Londýně přehrál Opelku ve třech setech, v závěrečné zkrácené hře odvracel dokonce i mečbol soupeře, poté slavil po posledním míčku on sám.

„Bude to těsný zápas,“ zdůraznil na tiskové konferenci Denis Shapovalov. „Opelka je obrovský a má skvělý servis. Co se týče mé hry, budu se muset přizpůsobit. Budu muset tvořit a proměňovat šance. Budu trpělivý a vynasnažím se, abych mu konkuroval dobrým servisem,“ poodhalil mladý Kanaďan plány na souboj proti světové devětadvacítce.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full