Dokráčí si česká dvojice pro čtvrtý grandslamový titul?

Zdroj fotky: Getty Images/WTA

Do finále dámské čtyřhry na Australian Open se opět po roce dostal pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Češky si v zápase o trofej zahrají proti dvojici Danilinová/Haddad Maiová, která před australským grandslamem slavila první společný titul na okruhu WTA.

Turnajové jedničky propluly do finále bez ztráty setu

Jedna jako oheň, druhá jako voda, na kurtu se skvěle doplňují. Důkazem jsou především trofeje, které si už z mnoha turnajů odvezly. Tři grandslamové tituly, výhra na Turnaji mistryň nebo zlatá olympijská medaile, to je výčet jen těch největších úspěchů.

České tenistky nastoupily do turnaje u protinožců ve velkém stylu. Holandsko-australskou dvojici totiž vyřadily za necelou hodinku. Další na ráně byl pár Adamczaková/Chan Sin-jün, se kterými si poradily za necelou hodinku a půl. V osmifinále Češky vyřadily americký pár Collinsová/Krawczyková, opět jim na to bohatě stačilo necelých devadesát minut. „Spolu si hru užíváme a dobře pokrýváme kurt. Mám radost, že se nám tolik let společně daří, a doufám, že to bude pokračovat,“ usmívala se po postupu do čtvrtfinále rodačka z Ivančic.

Banner web_karta

A nasazené jedničky nechybovaly ani v dalším zápase. Díky vítězství nad párem Dolehideová/Sandersová se probojovaly do třetího semifinále na Australian Open v řadě. „Jsem šťastná, že jsme vyhrály a hrály skvěle,“ zhodnotila pětadvacetiletá rodačka z Hradce Králové. V bitvě o finále si světová deblová jednička a dvojka poradily s třetím nasazeným párem Kuděrmetovová/Mertensová, který po hodině a čtvrt odhrnuly z cesty. „Děkujeme za skvělou atmosféru. Je parádní, že jsme ve finále. Musely jsme projít několika těžkými zápasy, abychom se tam dostaly," komentovala Krejčíková na kurtu po výhře nad rusko-belgickou dvojicí.

Pár, který ještě nikdy neprohrál

Anna Danilinová a Beatriz Haddad Maiová započaly svou spolupráci teprve letos. Tenistky si spolu zahrály čtyřhru na turnaji v Sydney, který ovládly. Na jiném podniku na turnaji WTA společně nenastoupily, zdobí je tedy zatím stoprocentní úspěšnost.

V prvním kole Australian Open smetl tento nový deblový pár maďarsko-gruzínské náhradnice. Dále mířila z turnaje ven česká dvojice Martincová/Vondroušová, s ní si kazašsko-brazilské duo poradilo ve třech sadách. Třetí utkání na australském majoru bylo dlouhé, po dvou a půl hodinách si nakonec kupoval letenku domů španělsko-norský pár Bolsova Zadoinová/Eikeriová. Ve čtvrtfinále musely šampionky ze Sydney otáčet nepříjemné skóre proti dvojici Petersonová/Potapovová a semifinále bylo konečnou pro Aoyamaovou a Shibaharaovou, nasazené dvojky z Japonska, které Danilinová s Haddad Maiovou překonaly po více než dvou hodinovém maratonu.

Bude Krejčíková slavit v Melbourne počtvrté za sebou?

Barbora Krejčíková má na Austrálii rozhodně skvělé vzpomínky. Česká tenistka zde totiž v předchozích třech letech ovládla turnaj ve smíšených čtyřhrách. Letos se soutěže v mixu kvůli nabitému programu nezúčastnila, i tak ale může pomýšlet na další australskou trofej z deblu. Společně s parťačkou Siniakovou mohou napodobit své krajanky Janu Novotnou a Helenu Sukovou, které jako jediný ryze český pár ovládly Australian Open v roce 1990. „Ve finále je důležité soustředit se na sebe a předvést nejlepší výkon, což zkusíme. Už máme za sebou hodně velkých finálových zápasů a jsme dobrý tým,“ uvedla před finále Siniaková.

Pokud by se Češkám podařilo tuhle finálovou účast přetavit v titul, dorovnaly by pár Novotná/Suková v počtu titulů z grandslamů. Zároveň by se spolu s nimi staly nejúspěšnějším českým párem v historii.Soupeřky mají velkou motivaci nasazené jedničky porazit a natáhnout svou vítěznou šňůru na deset zápasů. Pokud by outsiderky vyzrály na českou dvojici, v případě Danilinové by šlo o vůbec první Kazašku, která by ovládla major u protinožců v dámské čtyřhře. Haddad Maiová by navázala na legendární brazilskou šampionku Marii Buenovou, která v deblu žen posbírala jedenáct grandslamových titulů.

„Vyhrát turnaj v Sydney bylo určitě skvělé, ale teď se soustředíme na zápasy tady v Melbourne a snažíme se posouvat zápas od zápasu, míček od míčku,“ usmívala se po semifinálové výhře Danilinová. „Myslím si, že jsme měli v průběhu turnaje hodně obtížných chvilek, ale vždycky jsme se snažily pokračovat v naší hře, a nakonec jsme až ve finále. Jsem moc ráda, že jsme se dostaly do našeho prvního grandslamového finále a snad budeme ještě lepší,“ zhodnotila výkon i jihoamerická tenistka.

Ovládnou Krejčíková se Siniakovou další major, nebo zůstanou jejich soupeřky neporažené? Odpověď na tyto otázky se dozvíme v neděli 30. ledna. Finále je na programu od pěti hodin středoevropského času.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full