Fištrón Vondroušové proti domácí Osace

Zdroj fotky: WTA

Olympiáda je v plném proudu a Markéta Vondroušová má za sebou dvě úspěšná vítězství. O postup do čtvrtfinále se utká s Naomi Osakou. Zvládne Vondroušová porazit japonskou protivnici?

Markéta čelí domácí hvězdě

Markéta Vondroušová nezažívá nejlepší sezónu, ale je nutno říct, že olympiáda je zkrátka něco speciálního, kde i outsider zápasu může překvapit. Rodačka ze Sokolova má za sebou již dva zápasy. V prvním kole porazila Kiki Bertens po setech 6:4, 3:6 a 6:4. Jednalo se o poslední zápas nizozemské hráčky, která letos ukončí kariéru. V dalším kole čelila Markéta nebezpečné Mihaele Buzarnescu z Rumunska, kterou smetla 6:2 a 6:1 a postoupila tak do osmifinále dvouhry na olympijských hrách v Tokiu. O čtvrtfinále si zahraje s tenistkou, která zažehla olympijský oheň, Naomi Osakou.

Kromě dvouhry hraje Markéta Vondroušová také čtyřhru po boku Karolíny Plíškové. V prvním kole porazily čínskou dvojici Duan/Zheng 6:2 a 6:1. V dalším kole je čeká brazilský pár Pigossi/Stefani. České hráčky budou favoritkami.

Kontroverzní Osaka

Účast a přístup Naomi Osaky budí možná větší emoce než její aktuální výsledky. Antuka pro ní nedopadla nejlépe a travnatou sezónu zcela vynechala, jelikož se zotavovala z mediálního kolotoče kolem její osoby. Nutno říct, že její chování je mnohdy trochu zarážející, kdy jednou odmítá s novináři mluvit, podruhé s tím nemá problém. Připomíná to trochu jednu slavnou scénu z Asterixe a Obelixe: Mise Kleopatra, kde místní špionka Caesarovi ukazuje své kamuflážní praktiky, jak být neviditelný. Stojí na místě a říká: "Je mě vidět, není mě vidět, je mě vidět, není mě vidět..je mě trochu vidět." Podobné rozpaky pak budí i samotná japonská hráčka. Nicméně, abychom se vrátili zpět k tenisu.

Naomi Osaka v Tokiu ukazuje, že má formu, jelikož si připsala dvě vítězství. První získala proti Saisai Zheng z Číny, kterou porazil 6:1 a 6:4. Druhou obětí byla pak Viktorija Golubic, kterou porazila 6:3 a 6:2. Možná budí Osaka rozpaky, ale na druhou stranu motivace je veliká. Vyhrát zlatou medaili a ještě na domácí půdě!

Markéta Vondroušová může jen překvapit

Favoritkou zápasu mezi Markétou Vondrušovou a Naomi Osakou bude japonská hráčka, přestože spolu hráčky ještě nikdy nehrály. Pozice české hráčky bude velmi obtížná. Pro Japonku hovoří domácí prostředí, povrch a i styl hry. Je to kovaná ranařka s velmi rázným servisem. Markéta musí mít plán, se kterým by jí mohli pomoct Petr Pála nebo kolegyně z týmu (Petra Kvitová či Karolína Plíšková, které s japonskou hráčkou již hrály).

Důležité bude, aby si Markéta Vondroušová v první řadě udržela servis a nedávala Japonce velké šance na returnu. Osaka je zvyklá na určitý herní rytmus, tudíž zde by mohla Vondroušová uplatnit svou šikovnou ruku a rozbíjet monotónnost hry. Slajzované údery, kraťasy či vysoké míče s horní rotaci by mohly na netrpělivou ranařku fungovat.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full