Forejtek a Svrčina svedou souboj o finále v Praze

Zdroj fotky: ITF

Čeká nás české derby. Dalibor Svrčina a Jonáš Forejtek postoupili již do semifinále. Cesta obou hráčů nebyla úplně lehká. Forejtek musel porazit dokonce dva nasazené hráče a Svrčina porazil bývalého 111. hráče světa. Do finále může postoupit pouze jeden z nich. Kdo bude tím šťastnějším?

Forejtkovo trápení končí

Jonáš Forejtek vstoupil do letošní sezóny poměrně dobře. Zahrál si dvě čtvrtfinále na challengerech a vypadalo to, že půjde žebříčkem vzhůru. Bohužel, jeho postup se zastavil a antuková sezóna dopadla víc než špatně. Důvodem bylo patrně i zranění, které se mu přihodilo na začátku antukové sezóny na challengeru v Portugalsku. Na žádném turnaji nepřešel první kolo a před turnajem v Praze měl více proher než výher.

V Praze ovšem našel formu a hned na úvod porazil Čilana Nicolase Jarryho, který plnil roli nasazené pětky. Další soupeř byl pro Jonáše již žebříčkově přijatelnější. Byl jím Filip Cristian Jianu z Rumunska, kterého porazil po setech 6:2, 4:6 a 6:1.

Ve čtvrtfinále narazil Forejtek na nasazenou jedničku Nikolu Milojeviće, se kterým měl méně práce, než by se čekalo. Zvítězil ve dvou setech 6:3 a 6:4.

Jonáš Forejtek na challengeru v Praze 2019 - Aktuálně.cz

Divoká karta Svrčina

Dalibor Svrčina dostal na turnaji v Praze divokou kartu. Chytil šanci za pačesy a ukázal pořadatelům, že si této příležitosti váží. V prvním kole dostal příznivý los v podobě Kazacha Timofeye Skatova, kterého český hráč deklasoval 6:3 a 6:2.

Ve druhém kole změřil síly s bývalým 111. hráčem světa Adrianem Menendezem-Maceirasem ze Španělska. Šlo o těžkou bitvu ve třech setech. První set prohrál Svrčina v tiebreaku, ale nenechal se otrávit neúspěchem a druhý set ukořistil poměrem 6:1. Třetí set byl opět vyrovnanější. Dalibor Svrčina zabojoval o postup do dalšího kola a nakonec zvítězil po setech 6:7, 6:1 a 6:4.

Osmifinálový zápas svedl Svrčina s Evanem Furnessem z Francie. Bitva to byla těžká a šla do tří setů. Nakonec český hráč vyhrál poměrem 7:5, 5:7 a 6:4.

Live Sport Stream and on Demand Videos | Eurosport Player

Forejtek nebo Svrčina?

Oba hráči se spolu již jednou utkali a není tomu dlouho. Před několika dny skončil turnaj v Liberci, kde spolu Forejtek a Svrčina svedli bitvu úvodního kola. Tento duel vyhrál po setech 7:6 a 6:2 mladší z dvojice, tedy Dalibor Svrčina. Jak tomu bude v semifinálovém boji? Forejtek na turnaji porazil těžší soupeře, tudíž aktuální forma by spíše mluvila pro něj. Na druhou stranu Svrčina dokázal Forejtka již jednou porazit. Ať už výsledek dopadne jakkoliv, tak ve finále bude český zástupce, a to se počítá.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full