Fruhvirtová se v Charlestonu utká s olympijskou vítězkou

Zdroj fotky: Getty Images/WTA

Na turnaji WTA v Charlestonu odstartovala antuková sezóna. Dnes se zde představí dvě Češky. Zatímco Karolína Plíšková bude dohrávat zápas proti Zavatske, Linda Fruhvirtová ten svůj rozehraje. Opět ji čeká velmi kvalitní soupeřka. Tentokrát to bude olympijská vítězka Belinda Bencic.

Fruhvirtová se po roce vrací do Charlestonu

I druhým rokem po sobě si Linda zahraje turnaj na atypické zelené antuce. Loni se zde konaly dva turnaje a to kategorie WTA 500 a 250. Fruhvirtová obdržela divokou kartu do hlavní soutěže druhého turnaje. Díky tomu zažila svůj debut na okruhu. Ten se vydařil se skvěle, když jako patnáctiletá postoupila až do čtvrtfinále.

Letos divokou kartu od organizátorů obdržela znovu. Los jí v prvním kole přiřadil nepříjemnou soupeřku v podobě Chorvatky Any Konjuh. Ta vyhrála první set poměrem 6-4. Ten druhý probíhal úplně jinak. Linda v něm ztratila jedinou hru a srovnala tak stav setů. O vítězce rozhodoval třetí set, kde byla opět lepší mladá Češka. Vyhrála 4-6, 6-1, 6-3 a navázala tak na skvělé výkony z Miami.

Bencic zažila těžký vstup do turnaje

Stejně jako Fruhvirtová, si Bencic zahrála v Charlestonu i minulý rok. Na rozdíl od Lindy však hrála na turnaji kategorie WTA 500. Tehdy plnila roli páté nasazené a začínala až ve druhém kole. V něm ji porazila Paula Badosa po setech 6-2, 6-7, 6-1. Ta nakonec došla až do semifinále a na cestě turnajem porazila mimo jiné i Ashleigh Barty.

Letos je Belinda desátou nasazenou hráčkou. Semifinalistka z roku 2014 se v prvním kole utkala s Xiu Wang, která je aktuálně 149. hráčka světa. Číňanka vyhrála první set nad olympijskou vítězkou poměrem 6-4. V tom druhém se dostala do vedení 4-2, ale Švýcarka průběh setu otočila a musel rozhodnout tiebreak. Bencic opět ztrácela, ale nakonec jej vyhrála. Ve třetím setu se Belinda dostala do vedení 2-0. Tuto výhodu si udržela a nakonec vyhrála 4-6, 7-6, 6-3 a postoupila do druhého kola.

Bude pro Švýcarku antuka nevýhodou? 

Pro tenistky to bude první vzájemný zápas. Z minulosti se ale znají. Obě totiž byly součástí růžového týmu na akci Tipsport Elite Trophy v Praze. Exhibiční utkání tehdy jejich tým vyhrál.

Favoritkou bude jednoznačně Belinda (kurz Fortuny: 1.29). Její výkon ale nemusí být tak přesvědčivý. Antuka není oblíbeným povrchem Švýcarky. To potvrdil i zápas prvního kola, kdy musela otáčet nepříznivý průběh. Linda naopak nemá co ztratit a může hrát uvolněně a bez stresu.

Zápas je předběžně naplánován na 20:30 CEST.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full