Fruhvirtová se v Miami utká s Azarenkou

Zdroj fotky: Getty Images/WTA

Linda Fruhvirtová startuje na turnaji v Miami druhým rokem po sobě. Po obdržení divoké karty doplnila už tak silné zastoupení českých tenistek. Po dvou skvělých zápasech ji čeká další těžká zkouška. Ve třetím kole se utká s bývalou světovou jedničkou a trojnásobnou vítězkou Masters v Miami, Victorií Azarenkou.

Šestnáctiletá Češka zažívá nejlepší momenty kariéry

Linda Fruhvirtová se před rokem zúčastnila turnaje v Miami poprvé. Díky divoké kartě startovala v kvalifikaci. V prvním kole ji ve třech setech porazila Stojanovič. Po roce od organizátorů divokou kartu dostala znovu, a to přímo do hlavní soutěže. Na turnajích kategorie WTA 1000 zatím hrála jen v kvalifikaci.

Soupeřkou mladé Češky v prvním kole byla Danka Kovinič. Ta na předchozím turnaji v Indian Wells dokázala otočit téměř prohraný zápas s Karolínou Plíškovou. Linda ale byla k nezastavení a svou soupeřku porazila až překvapivě hladce po setech 6-0, 6-4. Druhé kolo přineslo zápas proti Elise Mertens. První set byl vyrovnaný a Fruhvirtová jej získala až poměrem 7-5. Mertens se však ve druhém setu nenechala rozhodit a srovnala stav. V tom třetím zase jasně dominovala Linda, která nakonec vyhrála 7-5, 2-6, 6-1.

Azarenka zažila těžký start 

Běloruska Victoria Azarenka se pravděpodobně nenachází v nejlepším psychickém rozpoložení. Během osmifinálového utkání s Elenou Rybakinou v Indian Wells se z ničeho nic rozbrečela. Vzhledem k jejímu pozápasovému vyjádření bude nejpravděpodobnější příčinou současná situace na Ukrajině. Tenistka si navíc po tomto zápase deaktivovala své účty na Instagramu a Twitteru.

V Miami měla Azarenka jako dvanáctá nasazená volný los do druhého kola. V něm se utkala s Ekatěrinou Alexandrovou. Jako první se do vedení 3-1 dostala Ruska. Victoria ale průběh setu otočila na 4-3. Sadu nakonec vyhrála po výsledku 6-4. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí. Alexandrova jej vyhrála 6-2 a o vítězce rozhodovala třetí sada. Ta trvala celých sedmdesát tři minut. Sada nakonec dospěla do tiebreaku, který až po třetím matchballu vyhrála Azarenka. Po velkém boji tedy postoupila dál.

Dokáže Češka s favoritkou držet krok?

Tenistky se ještě nikdy předtím nestřetly. Azarenka má bohaté zkušenosti, ale v posledních týdnech moc nezáří. V Indian Wells se nepředvedla v nejlepším psychickém rozpoložení a v Miami zažila těžký start. Linda naopak prožívá zatím nejlepší momenty kariéry. Navíc ji čeká první zápas proti hráčce TOP 20 a grandslamové vítězce.

Za favoritku zápasu je logicky považována Běloruska (kurz Fortuny: 1.29). Hodně lidí očekává její postup, ale ten nemusí být tak jednoznačný. Toho, že nyní nepředvádí svůj nejlepší tenis, by mohla využít právě Linda. Ta nemá co ztratit a může jedině překvapit. Již v předchozím zápase proti Mertens totiž ukázala, že světovým hráčkám konkurovat dokáže.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full