Kontaveit jako halová královna WTA?

Zdroj fotky: Getty Images

Turnaj v Petrohradu se blíží ke svému konci. O trofej svedou souboj Estonka Anett Kontaveit a Řekyně Maria Sakkari. Tyto hráčky spolu odehrály v loňském sezóně finále v Ostravě, kde jasně dominovala Estonka. Dokáže se poučit řecká hráčka z nedávné porážky a otočí kolo štěstěny na svou stranu, nebo si halová specialistka Kontaveit dojde pro hladkou výhru i v Petrohradu?

Turnaj v Petrohradu vstupuje do závěrečné fáze

Oblíbený turnaj v ruské metropoli Petrohrad pomalu končí a do finále se probojovaly dvě komety loňského roku. Jednou je Anett Kontaveit z Estonska a druhou Maria Sakkari z Řecka. Řekové tak mají tento týden hned dvě finálové účasti. Druhým finalistou je Řek Stefanos Tsitsipas, který hraje turnaj ATP 500 v Rotterdamu. Samozřejmě, i k tomuto zápasu máme pro Vás zápasovou analýzu.

Obě hráčky v loňské sezóně dobyly TOP 10 a zahrály si Turnaj mistryň, což jasně hovoří o jejich herní kvalitě. Začátek sezóny ani jedné z nich nevyšel úplně špatně, ale minimálně na Australian Open měly obě účastnice od sebe větší očekávání. Maria Sakkari došla do osmifinále a Anett Kontaveit se poroučela již ve druhém kole.

Řecká gladiátorka v akci

Maria Sakkari v loňské sezóně zaznamenala velký průlom. Sice nevyhrála žádný turnaj, ale na grandslamech se jí dařilo. Na French Open a US Open došla do semifinále.

V Petrohradě se jí podařilo navázat na formu z roku 2021 a dokráčela až do finále. A jaká byla její cesta turnajem? Na úvod změřila síly s Anastasii Potapovou, kterou hrávě přehrála ve dvou setech. Ještě bodově jednoznačnější zápas byl v dalším kole proti Ekaterině Alexandrove.

Ve čtvrtfinále přišla výzva v podobě Elise Mertens, kterou Sakkari taktéž přehrála ve dvou setech, ale průběh zápasu již tak jednoznačný nebyl. První zádrhel přišel v semifinále proti Irině Begu z Rumunska, která řecké hráčce kladla odpor, a dokonce sebrala set. Sakkari musela zachraňovat zápas ve třetím setu, což se jí také nakonec povedlo.

Výsledky zápasů:

První kolo: Maria Sakkari vs. Anastasia Potapova - 6:4, 6:4

Osmifinále: Maria Sakkari vs. Ekaterina Alexandrova - 6:4, 6:2

Čtvrtfinále: Maria Sakkari vs. Elise Mertens - 7:6(7), 6:2

Semifinále: Maria Sakkari vs. Irina Begu - 6:4, 6:7(4), 6:4

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený SPBLT & SPBOPEN (@formula_tx)

Halová specialistka Kontaveit

Anett Kontaveit potvrzuje, že halové podmínky na tvrdých površích jí zkrátka sedí. Z dosavadních pěti turnajů, kde triumfovala, byly hned tři v hale. Kontaveit se tak stává halových postrachem pro všechny hráčky a nutno říct, že právem. Její cesta turnajem byla o něco málo těžší než pro její dnešní finálovou soupeřku.

V prvním kole musela čelit nebezpečné Jil Teichmann ze Švýcarska, která jí dokázala sebrat i set a zápas musel tak do třetího dějství. V dalších kolech do třetího setu již Estonka nemusela, avšak čelila mnohdy ještě větším výzvám. Těmi byly Sorana Cirstea z Rumunska, Belinda Bencic ze Švýcarska a Jelena Ostapenko z Lotyšska. Šlo tedy o dost zvučná jména, o čemž také hovoří skvělé obsazení turnaje.

Kontaveit si dokázala poradit i s tímto problémem a ukázala, že hala jí zkrátka sedí, takže se máme ve finále určitě na co těšit.

Výsledky zápasů:

První kolo: Anett Kontaveit vs. Jil Teichmann - 6:3, 1:6, 6:3

Osmifinále: Anett Kontaveit vs. Sorana Cirstea - 6:4, 7:5

Čtvrtfinále: Anett Kontaveit vs. Belinda Bencic - 7:6(7), 6:2

Semifinále: Anett Kontaveit vs. Jelena Ostapenko - 6:3, 6:4

Kdo si odveze trofej z Petrohradu?

Hráčky mají spolu bohatou herní minulost. Střetly se totiž již dvanáctkrát. Bilance je velmi vyrovnaná 6:6. Poslední dva dosavadní zápasy ovšem ovládla Kontaveit. Jedním z těchto zápasů je i finále na halovém turnaji v Ostravě. O čem to tedy vypovídá? Mírnou favoritkou zápasu bude Anett Kontaveit, která zkrátka v hale umí a dokázala v ní již Sakkari porazit, nicméně ani ta bez šance nebude. Tip redakce je pak již zmíněná Estonka, která si patrně nenechá ujít příležitost opanovat další halový turnaj.

Fortuna banner_sleduj živě_promokód Tiebreak
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full