Krejčíková a Siniaková o zlato hrají v japonském kraji

Zdroj fotky: ITF

Česká čtyřhra ve složení Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si zahrají o olympijské zlato. Povede se aktuálně nejlepšímu deblovému páru světa porazit nepředvidatelné Švýcarky?

Správný zápas v tu pravou chvíli

Aktuálně nejlepší deblový pár světa se probojoval do finále olympiády v Tokiu, kde si zahraje o zlatou medaili. Dvojice Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková plní na hrách v Tokiu roli nasazených jedniček, a tak trochu se od nich očekávalo, že by mohly České republice získat medaili.

Cesta do finále to nebyla vůbec snadná. Výjimku byl pouze první zápas, kde přehrály tchajwanský pár Hsieh/Hsu 6:2 a 6:1. V dalších třech zápasech musely vždy do třetího setu, kdy se hraje tzv. supertiebreak. V osmifinále na ně čekaly Španělky Badosa a Sorribes Tormo, které nakonec porazily ve třetím setu poměrem 10:5. Ani čtvrtfinálové utkání proti Australankám Barty a Sanders nebylo pro české hráčky snadným cílem. Musely otáčet průběh zápasu po prohraném prvním setu. Správný zásah v tu pravou chvíli... přišel, české hráčky druhý set vyhrály a supertiebreak opanovaly 10:7. Semifinále nebylo o nic lehčí, přestože česká dvojice proti ruskému páru Kudermetova/Vesnina získala první set. Zápas šel i na třetí pokus do supertiebreaku. Češky tento rozhodující "set" vybojovaly poměrem 10:6.

Tenistky pod záštitou helvétského kříže

Na druhé straně kurtu bude stát švýcarská dvojice Belinda Bencic a Viktorija Golubić, které utvořily deblový pár právě pro olympijské hry v Tokiu. První dvě kola byla poměrně složitá, jelikož Švýcarky musely do rozhodující třetího setu. Ten první odehrály proti dvojici Aoyama/Shibahara z Japonska poměrem 10:5. Druhý zápas svedly se španělským párem Muguruza/Suaréz-Navarro, který měl ještě dramatičtější supertiebreak. Švýcarky získaly rozhodující set poměrem 11:9.

Další dva zápasy byly již ve dvou setech a měly jednoznačnější průběh. Ve čtvrtfinále porazily Australanky Perez/Stosur 6:4 a 6:4. V semifinále změřily síly s brazilskou dvojicí Pigossi/Stefani, jež porazily po setech 7:5 a 6:3.

Favoritkami od začátku do konce

České hráčky budou favoritkami na zlatou medaili i ve finálovém zápase. V jejich prospěch mluví sehranost, více deblových zkušeností a také fakt, že Belinda Bencic kromě čtyřhry hraje na olympiádě i dvouhru, tudíž nebude tak svěží jako české hráčky. Nicméně, švýcarské protivnice není radno podceňovat, jelikož v Tokiu předvádějí opravdu dobrý tenis. Češky budou muset najít k výhře ten správný směr, protože zkrátka hrají fér. Po stopě vždycky jdou, až naleznou, kde soupeř skrývá tajně fintu svou.

Musíme tedy doufat a věřit, že tahle príma dvojka tenistek vybojuje zlatý kov. Bára a Katka Česko hájí v japonském kraji!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full