Kvalifikantka Bouzková změří síly s Karolínou Plíškovou!

Zdroj fotky: WTA

Přípravné antukové turnaje před French Open jsou v plném proudu. Na rozdrcených cihlách v Madridu si to o postup do druhého kola rozdají české hráčky. Karolína Plíšková by měla být v utkání proti kolegyni Marii Bouzkové favoritkou.

Plíšková se pomalu rozjíždí po zranění

Karolína Plíšková naskočila do rozjeté sezony až v polovině března. Dřív ji do hry nepustilo zranění ruky, které si přivodila během přípravy na aktuální ročník. Rodačka z Loun tak bohužel přišla o start na Australian Open a dalších důležitých turnajích. I tak se ale Češka udržela v elitní desítce žebříčku.

Návrat na kurty však zatím není úplně ideální. Vytáhlá hráčka se nejprve objevila na dvou turnajích na tvrdém povrchu, kde však vypadla v úvodním kole. Na zelené antuce v Charlestonu pak zvládla první kolo proti Zavacké, následně ji však vyřadila Alexandrovová. V prvním kole podniku ve Stuttgartu přetlačila chybující Kvitovou, poté byla nad její síly Samsonovová.

Bouzková vyletěla v Mexiku

Třiadvacetiletá Marie Bouzková na rozdíl od své soupeřky hraje již od samého začátku sezony. Do turnajů se většinou probíjí přes kvalifikace, a poté je jejím stropem třetí kolo. Jedinou výjimkou byl turnaj v Guadalajaře, kde talentovaná Češka dokráčela až do finále. Její výbornou pouť na mexickém podniku ukončila až Sloane Stephensová, která Bouzkovou udolala ve třech sadách.

V týdnu od 18. dubna se rodačka z Prahy představila na prvním antukovém turnaji sezony. Hráčka si letěla zahrát do Istanbulu. V singlu ji hned na začátku turnaje vyřadila Gračovová. Chuť si však 77. hráčka světa spravila v deblu. S parťačkou Sarrou Sorribesovou Tormovou celý turnaj ve čtyřhře ovládla, a dokonce bez ztráty jediné sady.

Na turnaji v Madridu musela pravoruká tenistka bojovat už v kvalifikaci. V letošním roce zatím v žádné kvalifikaci neprohrála. V nastaveném trendu pokračovala majitelka dvou titulů z okruhu WTA i ve Španělsku. Nejprve si pošmákla na Fioně Ferrové, poté vyřadila Danku Koviničovou. Třiadvacetiletá hráčka se tak stala sedmou Češkou, která se do hlavní soutěže v Madridu podívá.

Vzájemná bilance hovoří pro mladší z dvojčat Píškových

Bouzková s Plíškovou spolu odehrály pouze jediný duel. Zmiňované utkání se odehrálo na tvrdém povrchu v australském Brisbane už tři roky dozadu. První sada byla velmi vyrovnaná, získala ji však lépe postavená Češka v žebříčku poměrem 7-5. Ve druhém setu už Bouzkové došlo a „Ledová královna“ získala tuto část hry poměrem 6-2. Nakonec si Plíšková dokráčela v australském městě až pro titul.

Vzhledem k tomu, že Karolína za sebou nemá letos příliš odehraných utkání se může jednat o vyrovnaný souboj. Třicetiletá tenistka je však mnohem zkušenější a měla by svou mladší kolegyni opět vyprovodit ve velmi brzké fázi turnaje.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full