Livesport Prague Open je tu

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Na pražské Spartě už zítra začne tenisový turnaj Livesport Prague Open kategorie WTA 250. V hlavní soutěži se představí hned osm Češek, mezi kterými nechybí Petra Kvitová a vítězka letošního ročníku Roland Garros Barbora Krejčíková.

Travnatá sezóna končí a dostáváme se do klidnějšího tenisového období, kdy se hrají antukové nebo přípravné betonové turnaje. Právě jedním z prvních přípravných betonů před posledním grandslamem sezóny je Livesport Prague Open. Jedná se o jistou náhradu dubnového Prague Open, které se hrálo na antuce.

"Livesport Prague Open je tradiční ženský tenisový turnaj WTA, který se hrál v areálu TK Sparta Praha ve Stromovce od roku 2010. Uplynulých 11 ročníků se konalo na antuce, letos se bude poprvé hrát na tvrdém povrchu. Dosavadní květnové termíny nahradil po rekonstrukci kalendáře WTA termín po Wimbledonu. Letos se bude hlavní soutěž hrát od 12. do 18. července, kvalifikace o dva dny dříve. Dotace turnaje je 250 tisíc USD."

Dokonce se pozměnil i název samotného turnaje: "Díky novému titulárnímu partnerovi došlo rovněž ke změně oficiálního názvu turnaje na Livesport Prague Open."

Které české hráčky se představí?

V hlavní soutěži uvidíme hned osm českých hráček. Mezi nasazenými jsou Petra Kvitová (1.), Barbora Krejčíková (2.), Markéta Vondroušová (3.), Marie Bouzková (4.), Kateřina Siniaková (5.) a Tereza Martincová (8.). Šestici doplní ještě Tereza Smitková a divoká karta Lucie Havlíčková. Z kvalifikace se bohužel žádná česká hráčka neprobojovala.

Kromě výše zmíněných Češek jsou mezi nasazenými hráčkami i Tchajwanka Su-Wei Hsieh (6.) a Srbka Nina Stojanović (7.). Divokou kartu obdržela ještě Slovenka Viktoria Kužmová a finalistka z roku 2016 Samantha Stosur z Austrálie.

Los českých hráček

Nejvýše nasazená Petra Kvitová, která tento turnaj (tehdy na antuce) opanovala v roce 2018, začne proti kvalifikantce Rebecce Šramkové ze Slovenska. Stejně jako Kvitová se s kvalifikantkami utkají další dvě nasazené Češky. Barbora Krejčíková odehraje první utkání proti Bulharce Isabelle Shinikovové a Markéta Vondroušová vyzve Švýcarku Conny Perrin 

Čtvrtá nasazená, jež je Marie Bouzková si zahraje proti Storm Sandersové, která je aktuálně 147. na žebříčku WTA. Kateřina Siniaková si zahraje také proti kvalifikantce. Tereza Martincová svede souboj s Britkou Samanthou Murray Sharan, která je až 230. na žebříčku. Tereza Smitková se utká s Maddison Inglisovou z Austrálie a Lucie Havlíčková s Elenou Gabrielou Ruse z Rumunska.

Kromě posledních dvou zmíněných budou v zápasech favoritkami české hráčky, proto lze očekávat, že v dalších kolech budeme svědky českých derby o postup.

Očekávané české finále?

S ohledem na los a aktuální formu lze očekávat, že z dolní části pavouka se do finále probojuje Barbora Krejčíková. V horní části by to měla být nasazená jednička Petra Kvitová, nicméně zde jsou šance vyrovnanější. Může překvapit třeba Marie Bouzková, Tereza Martincová a i nenápadná čerstvá vítězka wimbledonské čtyřhry Su-Wei Hsieh.

Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku, Instagramu nebo Tiktoku, protože Vás budeme zásobovat aktuálními informace a videi z pražského turnaje na Spartě. Zápasy můžete sledovat na stanicích ČT Sport a O2 TV Tenis.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full