Masters v Torontu po třech letech zpět

Zdroj fotky: ATP

Konec olympijských her znamená, že znovu začíná kolotoč turnajů ATP. Po třech letech se vrací Masters v Torontu, a znovu je na co těšit. Představí se na něm ty největší hvězdy, až na světovou jedničku Novaka Djokoviče, který po velmi náročném olympijském turnaji regeneruje. Hrát se bude od 9. do 15. 8., ale kvalifikace se už rozběhla, a i z té postoupí do hlavní soutěže šest velice kvalitních tenistů.

Rafael Nadal jako obhájce titulu

Poslední ročník torontského Masters se hrál v roce 2018 a vítězem se stal Rafael Nadal, který tedy letos obhajuje titul. Ve finále si před třemi lety poradil se Stafanosem Tsitsipasem, ten nyní plní roli třetího nasazeného a patří tak mezi horké kandidáty na titul.

Ale popořadě, prvním nasazeným bude Daniil Medvedev. Rus se účastnil olympiády a vypadl tam ve čtvrtfinále na raketě pozdějšího bronzového překvapení Pabla Carreño-Busty. Pro mnohé to byl velký šok, na druhou stranu si Medvedev, stejně jako spousta dalších sportovců, stěžoval na velká vedra. O Rusovi se ví, že se nechá lehce vyvést z rovnováhy, a tropické teploty tak rozhodně mohly být příčinou jeho vypadnutí. „A co by se stalo, kdybych umřel? Kdo by za to byl zodpovědný?“ nešetřil Medvedev kritikou.

Roli druhého nasazeného bude plnit již zmiňovaný Rafael Nadal. Španěl se tento týden účastnil turnaje ve Washingtonu, kde vypadl už v osmifinále. Stopku mu vystavil Lloyd George Harris z Jihoafrické republiky, který se tak postaral o velké překvapení. Nadal se vrací po téměř dvouměsíční pauze a cíl má jasný – připravit se na blížící se US Open a sebrat tak poslední grandslam sezóny. Na ochozy se v Americe navrátili také diváci a atmosféra byla úžasná. Pochvaloval si ji i Nadal: „Byla to úžasná atmosféra. Nemohu dostatečně poděkovat všem lidem tady ve Washigtonu.“

Turnajovou trojkou, jak už jsem zmínil, je Stefanos Tsitsipas, který obhajuje finále z roku 2018. Americké betony mu svědčí a mohl by si na nich vylepšit kolísavou formu z posledních turnajů. Na olympijských hrách vypadl již v osmifinále v utkání s Francouzem Ugo Humbertem a až turnaj nám ukáže, v jakém že je rozpoložení.

Hlavní čtveřici nasazených uzavírá Andrey Rublev z Ruska. Na betonech to Rublevovi v posledních sezónách poměrně svědčí, a i on bude jistě aspirantem na titul. V Tokiu se totiž radoval ze zlaté olympijské medaile, ne však ze singlu, ale ze smíšené čtyřhry, kterou odehrál po boku Anastasie Pavlyuchenkové. Po turnaji neskrýval emoce a děkoval především fanouškům: „Děkuji všem, kteří v tomto období podporovali olympijské sporty a sportovce.“

Čeká i Masters v Torontu překvapení?

Je možné, aby vůbec tento turnaj vyhrál nenasazený hráč? Pokud se podíváme na formu hráčů v turnajovém pavouku, možné to nejspíše není. Ale co třeba Gruzinec Nikoloz Basilashvili nebo americký dlouhán John Isner? Tito hráči nám již několikrát ukázali, že umí překvapit. Myslím si ale, že teď k tomu nedojde.

Divokou kartu dostal od pořadatelů Australan Nick Kyrgios. V prvním kole ho čeká velká bitva, jelikož mu soupeřem bude Reilly Opelka, a i on má v oblibě tvrdé povrchy a hraje na nich svůj nejlepší tenis.

Masters v Torontu tradičně nabízí ten nejlepší tenis a vy byste si ho neměli nechat ujít. Oči všech se upínají na Rafaela Nadala, zda se oklepe z porážky z tohoto týdne a obhájí titul. Tipujete ho na vítěze i vy, nebo máte jiného favorita?

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full