Nadal a Alcaraz ve španělské bitvě generací

Zdroj fotky: Getty/ATP

Semifinále v tenisovém ráji jsou tady. V tom úvodním se proti sobě představí Rafael Nadal a Carlos Alcaraz, tedy dvě španělské generace. Zvítězí v této bitvě mladý talent Alcaraz, nebo legenda Nadal, který je stále na vrcholu sil?

Alcaraz bez ztráty kytičky

Carlos Alcaraz je hráč, kterého už zná každý tenisový fanoušek na světě. To, co předvádí v 18 letech, je neuvěřitelné a právem je považován za budoucí světovou jedničku mužského tenisu. Všechno, na co na kurtu sáhne, se mu podaří, a proto není divu, že o něm každý říká: „To bude ale hráč...

Svůj talent začal ukazovat už před třemi roky, kdy v sezóně 2019 nakoukl na několik challengerů. Bylo to však pouze na antuce a proto si každý myslel, že to bude typický Španěl, který má v srdci pouze antuku. Ano, na antuce asi bude předvádět svůj nejlepší tenis, avšak s rychlostí a sílou úderů, kterými disponuje, bude jednoznačně silný na všech typech povrchu. To dokázal už na loňském US Open a dokazuje to i nyní v Indian Wells.

V tenisovém ráji je to pro něj pohádka. Čtyři vítězství a žádný ztracený set jsou toho důkazem. V prvním kole měl volný los, protože na turnaji hraje jako 19. nasazený. V kole druhém ho čekal velice nebezpečný domácí tenista Mackenzie McDonald. Alcaraz však v zápase ukázal, že jeho silnou stránkou je příjem, a soupeři sebral hned pět podání, což je na tvrdém povrchu opravdu hodně. Sám Španěl přišel o dva servisy, to však v konečném součtu nic neznamenalo.

Další zápasy také s klidem

Pokud se podíváme na další Alcarazova klání, zřejmě se nám z toho zamotá hlava. S lehkostí totiž z kurtu vyprovodil Gaela Monfilse, loňského vítěze Camerona Norrieho a krajana Roberta Bautistu Aguta, kterému povolil pouze dva gamy.

Nadal táhne skvělou šňůru

Po exhibici v Abú Dhabí by nikdo netipoval, že zápasová bilance Rafaela Nadala bude po 19 odehraných utkáních 19:0. Nadal tam své dva zápasy prohrál a ke všemu se ještě nakazil koronavirem, a proto byla jeho účast na prvním grandslamu nejistá. Vše však vyšlo a Nadal tak v Austrálii započal úžasnou zápasovou bilanci a chytnul životní formu. Každý si myslel, že ve 35 letech se bude pomalu loučit. Nadal však všem ukazuje, že ho stále láká pozice světové jedničky a svou kůži nedá zadarmo.

V prvním kole měl namále

Jak se říká, „na lopatě“ ho měl v prvním kole Američan s českými kořeny Sebastian Korda. Ani vedení o dva breaky 5:2 mu ale nestačilo a utkání nakonec prohrál. „Můj strýc ani moje rodina mě nikdy nevedli k tomu rozbít raketu nebo vzdát nějaký zápas. Nejdůležitější věcí pro ně nebylo vyhrát nebo prohrát, ale učit mě správným hodnotám,“ řekl Nadal po zápase.


Ve třetím a čtvrtém kole na něj čekali hráči s velice dobrým servisem. Jak Dan Evans, tak Reilly Opelka, svou hru zakládají na kvalitním podání. Oba Nadala potrápili, ani jeden s ním však nezískal set a s tím se samozřejmě vyhrát nedá.

Tenisová lahůdka ve čtvrtfinále

Každý se na souboj těšil, každý věděl, že zápas mezi Nadalem a Kyrgiosem bude lahůdkou. Bylo tomu tak. Velice vyrovnaný zápas rozhodovaly maličkosti. Toto klání však na svou stranu překlopil zkušenější z dvojice a ani Nick Kyrgios nedokázal Nadalovu šňůru překazit.

Souboj generací

V utkání mezi Alcarazem a Nadalem se očekává urputná bitva dvou hráčů se skvělou formou. Favoritem zápasu bude zkušenější Nadal. Po zápase s Kyrgiosem řekl 35letý Španěl pár slov na adresu svého mladšího soupeře: „Myslím si, že je nezastavitelný. Má vše, co potřebuje, má vášeň a také velice tvrdě pracuje. Je to dobrý kluk, má veliký talent a především skvělou fyzickou dispozici. Jsem za něj velice šťastný. Bude to dobrý rival.“

Kdo v zápase vyhraje? Bude se radovat mládí či zkušenost? Dejte nám vědět do komentářů.

Budeme také rádi, pokud každé pondělí mezi 17:30 a 18:00 zavítáte na náš YouTube kanál, kde v tomto čase běží nový pořad Tenisová stopa. Vysíláme živě a probíráme témata, která se v uplynulém týdnu na okruhu nejvíce řešila.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full