Plíšková je v Montrealu jako vítr

Zdroj fotky: WTA

Karolína Plíšková navázala na své úspěchy v All England Clubu. Na turnaji kategorie WTA 1000 v Montrealu dokráčela do finále. Zde se utká s agresivně hrající Camilou Giorgi, která jí v letošním roce porazila již dvakrát. Poradí si Plíšková s touto výzvou?

A je jak vítr

Karolína Plíšková pokračuje v dobrých výkonech z Wimbledonu a zasloženě se dostala do finále turnaje WTA 1000 v Montrealu. V prvním kole musele čelit soupeřce a kamarádce Donně Vekić, se kterou musela do tří setů. Zápas nakonec vyhrála po dramatické koncovce 4:6, 6:3 a 7:6(2).

Další soupeřkou byla mladá a talentovaná Američanka Amanda Anisimova, která zdárně prošla i kvalifikací. První set byl zcela v režii české hráčky, opanovala ho poměrem 6:1. Druhý set byl již vyrovnanější a Plíšková ho mohla v klidu dopodávat, nicméně Anisimova našla ještě zbytky sil a vyžádala si pokračování, jenž došlo až do tiebreaku. Zápas skončil po výsledku 6:1 a 7:6(8).

Třetí soupeřkou byla Španělka Sara Sorribes Tormo, která má hru založenou na obraně a dobrém pohybu. Její hra dokáže nejednu hráčku otravit, podobně jako diváky její hlasitý projev během hry. Karolína se trápila pouze několik prvních gemů a za stavu 4:2 převzala otěže zápasu do svých rukou. Nezastavilo jí ani větrné počasí a extrémní vedra v Montrealu. Vyhrála deset her v řadě a soupeřku smázla z kurtu po setech 6:4 a 6:0.

Semifinále bylo výzvou. Na Karolínu Plíškovou čekala nasazená jednička Aryna Sabalenka, se kterou před pár týdny svedla semifinálový zápas v All England Clubu. Plíšková hrála koncentrovaně a soustředila se na každý míč, jak sama uvedla po zápase na kurtu. Sabalence povolila pouze jeden úspěšný breakball a to ve druhém setu za stavu 3:3. Nicméně, hned v následující hře si vzala ztracené podání zpět. Zápas vyhrála poměrem 6:3 a 6:4. Plíšková odehrála zápas hlavou, nešla nutně přes sílu, což se pro zápas ukázalo jako klíčové.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Giorgi poustoupila do svého největšího finále

Camila Giorgi je známá svou nevyrovnanou hrou během roku. Aktuální 77. hráčka světa neodstartovala sezónu nejlépe. Za první polovinu sezóny dokázala pouze jednou postoupit do čtvrtfinále, což se stalo na únorovém halovém turnaji v Lyonu. Herní prozření přišlo až na trávě v Eastbourne, kam došla do semifinále.

Ve Wimbledonu vypadla ve druhém kole a na následujícím turnaji v Lausanne opustila turnaj v osmifinále. Jiskřička naděje svitla na olympiádě v Tokiu, kde si zahrála čtvrtfinále. Nicméně, zatím největší úspěch této italské tenistky s argentinskými kořeny je právě finále v Montrealu, které jí dnes čeká.

V prvním kole musela Giorgi překonat nebezpečnou Elise Mertens, kterou jasně přehrála ve dvou setech 6:3 a 7:5. Další soupeřkou byla Nadia Podoroska. I tu italská pistolnice smázla ve dvou setech (6:2 a 6:4). V osmifinále čekala Camilu Giorgi česká trojka Petra Kvitová, která se aktuálně trochu herně trápí. I tento zápas získala na svou stranu Italka po setech dvakrát 6:4.

Ani následující boj s Cori Gauff nezastavil spanilou jízdu Camily Giorgi, vyhrála 6:4 a 7:6. Semifinálový zápas proti Jessice Pegule byl pro Giorgi jistou zkouškou, protože poprvé šel zápas do tří setů. První set sice vyhrála Giorgi ještě 6:3, čemuž asi přispělo i zranění Američanky. Avšak ta se ve druhém setu zvedla a i přes medical time out (tzv. čas na ošetření) vyhrála druhý set. Italka se tím nenechala rozhodit a ve třetím setu zabojovala. Zápas skončil po setech 6:3, 3:6 a 6:1. Giorgi se tak dostala do svého největšího finále.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Ať si říká kdo chce svý, titul příjde, já to vím

Karolína Plíšková se s Italkou Camilou Giorgi utkala už celkem osmkrát. Poslední dva zápasy z letošního roku jsou poměrně čerstvé. Nejdříve se utkaly v prvním kole v Eastbourne, kde zápas musel jít to tří setu. Z počátku to vypadlo na hladkou výhru Plíškové, ale ta po prvním setu odpadla a zápas zůstal v režii Italky, která vyhrála 2:6, 6:2 a 6:2. Druhé letošní utkání se uskutečnilo na olympijských hrách v Tokiu, kde opět vyhrála Giorgi poměrem 6:2 a 6:4. Zápasová bilance mezi hráčkami je 5:3 pro Plíškovou.

Hráčky si v minulosti proti sobě zahrály jedno finále. Bylo tomu v Linci 2014. Ano, trochu vousaté finále. Plíšková se zdá mentálně silná, což by mohlo ve finálovém zápase sehrát určitou roli. Má také lepší servis a neopírá svou hru pouze o bezmyšlenkovité mlácení do balónu, avšak je nutno říct, že Giorgi to do kurtu v posledních dnech padá opravdu parádně. Soupeřky se znají dobře, takže se asi nemají čím překvapit. Něco mi ovšem říká, že se můžeme těšit na zajímavý zápas.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full