Plíšková se utká se Zidanšek

Již dnes začíná hlavní soutěž Wimbledonu 2021. Hned první den se v prvním kole představí pět českých zástupců. Jiří Veselý, Marie Bouzková, Tereza Martincová, Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Poslední zmiňovaná se na úvod utká se semifinalistkou nedávného Roland Garros, Tamarou Zidanšek.

Do třetice všeho dobrého?

Karolína Plíšková letos na trávě odehrála dva turnaje. Bohužel jak v Berlíně, tak i v Eastbourne se rozloučila hned v prvním zápase. Přidá na třetím travnatém turnaji, ve slavném Wimbledonu, první letošní výhru na tomto povrchu?

Na turnaji v německém hlavním městě měla jako čtvrtá nasazená v prvním kole volný los a ve druhém ji čekala neoblíbená soupeřka. Již počtvrté se letos utkala s Jessicou Pegulou. Američanka vyhrála ve dvou setech.

Na turnaji v Eastbourne hrála v prvním kole proti Camile Giorgi. Češka zvítězila v prvním setu jasně 6-2, ale zbytek zápasu byl v režii Italky a Plíšková se tak s Eastbourne rozloučila hned na úvod. Tato prohra navíc způsobila výpadek z TOP 10, kde se Plíšková držela od podzimu 2016.

Kometa ze Slovinska

Tamara Zidanšek bude dnešní soupeřkou Plíškové. Jejími největšími úspěchy byla finále v Norimberku a Bogotě. Slovinská tenistka ale se na letošním Roland Garros překvapivě dostala až do semifinále. Porazila například Andreescu, Siniakovou, nebo Badosu. Zastavila ji až finalistka Anastasia Pavlyuchenkova.

Ve Wimbledonu došla Tamara nejdále do druhého kola v roce 2019. Tehdy v prvním kole vyřadila Eugenie Bouchard 8-6 ve třetím setu. Následně jasně prohrála s Qiang Wang.

Letos na trávě neodehrála jediný turnaj. Na kurtech ji uvidíme poprvé od semifinále Roland Garros.

Zvítězí zkušenosti nebo semifinalistka grandslamu?

Pro tenistky to bude první vzájemné utkání. Vzhledem ke zkušenostem je za favoritku považována Karolína Plíšková (kurz Fortuny: 1.35). Zidanšek ale předváděla skvělé výsledky a je otázkou, jak se stihla na Wimbledon připravit.

Zápas začíná v 16:00. Kdo se bude podle vás radovat z postupu?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full