Podaří se Karolíně Plíškové postoupit do finále Wimbledonu?

Zdroj fotky: WTA

Karolína Plíšková předvádí na nejstarším grandslamu sezóny skvělou formu. Dokráčela již do semifinále, kde vyzve druhou nasazenou Bělorusku Arynu Sabalenku. Ta rovněž ukazuje, že není ve Wimbledonu do počtu. Dokáže česká hráčka zopakovat úspěch z roku 2016, kdy došla až do finále US Open?

Procitnutí po vypadnutí z TOP 10

Karolína Plíšková postoupila již do semifinále Wimbledonu a nebyla to pro ní zrovna lehká mise. Musela porazit Tamaru Zidanšek, Donnu Vekić, Terezu Martincovou, Ludmillu Samsonovou a Viktoriji Golubić. Každá hráčka má jiný styl, je v jiné formě a každý den také není stejný. O tom mluvila i samotná rodačka z Loun, která hodnotila vliv zatažené střechy na její hru.

Přestože se sezóna nevyvíjela moc dobře a jediným světlým momentem letošního roku bylo finále v Římě, které mělo tak trochu rozpačitý konec. Je tohle pro Plíškovou velká dávka motivace k tomu, aby na sobě makala ještě víc. Na její hře jde vidět jistá "pokora" k zápasu. Připravuje se na každý zápas, jako mnozí na závěrečné zkoušky v autoškole, což je mimochodem taky jedna z věcí, kterou by si chtěla česká hráčka splnit, poněvadž sama několik aut vlastní.

Možná až profesorským způsobem poráží soupeřky a bylo by dobré, kdyby si toto nastavení udržela alespoň do konce tohoto týdne, v lepší případě celou sezónu. Možná právě i ono pověstné vypadnutí po několika letech z TOP 10, bylo to, co pomyslně "odšroubovalo" Plíškovou a dodalo jí chuť se prát o ty největší trofeje. Podobně jako to už ukázala na French Open 2017, Australian Open 2019 nebo v jejím dosavadním jediném finále US Open 2016.

Hráčka s největším počtem vítězství v sezóně

Aryna Sabalenka narozdíl od české hráčky zažívá velký herní průlom, jelikož se vyšphala na 4. příčkou žebříčku WTA. Letos opanovala již dva turnaje. Nejdříve v arabském Abu Dhabi, kde porazila Veroniku Kudermetovou. Poté, ve španělském Madridu, kde ve finále porazila dokonce světovou jedničku Ashleigh Barty. V porovnání s předchozími sezónami hraje vyrovnaně a drží si dobrou úroveň hry. Na třinácti turnajích vypadla v prvním kole pouze třikrát, což je na její poměry a herní styl dobré skóre.

Běloruská hráčka má právem sebevědomí, které si přináší i do zápasů a hraje zkrátka dobře. Výjimkou není ani Wimbledon, kde porazila Monicu Niculescu, Katie Boulter, Mariu Osorio Serrano, Elenu Rybakinu či Ons Jabeur. Nicméně, nebylo tomu tak vždy. Podobně jako Plíšková měla Sabalenka problém se prosadit na grandslamech. Musela změnit způsob myšlení, aby dokázala hrát na těch největších turnajích stejně dobrý tenis, jako předvádí i mimo ně.

Právě změna myšlení a přístup k zápasům přinesly běloruské hráčce to, co od ní očekávalo nejen okolí, ale hlavně ona sama. Chtěla a chce bojovat o ty největší trofeje a vyhrávat grandslamy. Odměnou za tuto dřínu, jak na své hře, tak hlavně na své psychice, je semifinále v All England Clubu.

Souboj amazonek

Pokud se podíváme na herní styl obou hráček, je v mnohém podobný. Obě se opírají o vynikající servis a agresivní mezihru. Přestože jsou obě hráčky více než 180 centimetrů vysoké, je dle odborníku na tom s pohybem a změnou rytmu hry lépe běloruská hráčka. To, samozřejmě, pravda být může, nicméně Karolína Plíšková již mnohokrát ukázala, že umí hrát nejen od základní čáry, ale i na síti. Bude tedy záležet na tom, jak moc půjde ven mimo svou komfortní zónu. Plíšková má výhodu v tom, že její servis je o něco stabilnější, podobně jako její mezihra, která není založená až na takovém riziku, jako tomu je u běloruské rulety Sabalenky.

Hráčky se spolu střetly již dvakrát. V obou případech šlo o dlouhé, třísetové bitvy dvou amazonek. Radost z vítězství slavila vždy běloruská tygřice, která bude favoritkou jejich společného třetího utkání. Ve prospěch Plíškové mluví hlavně zkušenosti, které narozdíl od své sokyně se semifinálovými zápasy na grandslamech má. Klíčový bude v zápase především servis a využití šancí na příjmu. Doufejme, že po zápase bude šťastnější česká hráčka. Hodně štěstí!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full