Porazí Basilashvili bývalou světovou jedničku?

V další analýze se zaměříme na zápas dvou velikánů. Andy Murray, bývalá světová jednička, vyzve ve velmi zajímavém zápase Nikoloze Basilashviliho z Gruzie. Hrát se bude na centrálním dvorci a očekává se velice kvalitní a vyrovnaný zápas.

Andy Murray vyhrál za svou kariéru Wimbledon již dvakrát, což je opravdu velký úspěch a málo komu se to podaří. Bohužel se dá nyní tvrdit, že je Murray ve svých 34 letech již na ústupu a pomalu se loučí se svojí kariérou. Za vinu se to dá především dávat vleklým zraněním a především problémům s kyčlí. Obecně má Andy na trávě skvělou bilanci a je to jeho nejoblíbenější povrch a právě Wimbledon také jeho oblíbený turnaj. Letos na trávě absolvoval jeden turnaj. V prvním kole porazil Benoita Paireho a ve druhém kole mu stopku vystavil pozdější vítěz Mateo Berrettini.

Nikoloz Basilashvili je poměrně nepředvídatelným tenistou, který dokáže prohrát s kýmkoliv, i s hráčem, který je mimo TOP 100, ale naopak také dokáže kohokoliv porazit. Dokazuje to především v této sezóně, kdy získal dva tituly a ukazuje, že je tenistou, kterému nevadí hra na jakémkoliv povrchu, jelikož má titul z tvrdého povrchu, antuky a v neposlední řadě semifinále z Halle, tedy z travnatého turnaje. Jedná se o hráče, který je velmi silný na svém podání a dokáže zaútočit v každé výměně. Rád určuje tempo hry a to je ten důvod, proč je tak úspěšný. Je to ale také hráč, který inkasuje velké množství nevynucených chyb.

Zápas bude bezpochyby velice vyrovnaný, ale já trochu více věřím Basilashvilimu, který mi přijde nyní lepším hráčem než je právě Murray. Zohledňuji především aktuální formu a také rozpoložení a hru na kurtu a i v tom mi přijde Nikoloz lepší. Výhodou Murrayho budou bezpochyby diváci a také povrch, na kterém toho má odehráno opravdu mnoho.

TIP: Vítěz zápasu – Basilashvili (1,9; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se těšit u další analýzy!

Určitě nás také sledujte na facebooku a instagramu, kam přidáváme zajímavosti z tenisového prostředí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full