Překvapí Jiří Veselý v roli outsidera?

Druhé kolo Wimbledonu se blíží a jediný český zástupce v pavouku ATP Jiří Veselý se bude snažit překvapit a postoupit do třetího kola jako tomu bylo v roce 2019. Soupeřem mu bude nevyzpytatelný Marton Fucsovics z Maďarska.

Skvělý výkon v prvním kole a hladký postup

Jiří Veselý nám ukazuje, že mu tráva rozhodně není cizí, když si v prvním kole poradil s Yannickem Hanfmannem. Veselý byl v roli favorita a to také dokázal, když byl přímo famózní na svém podání. Svému soupeři nenabídl ani jeden breakball a sám využil hned čtyři.

První set byl jednostranný. Jirka ho vyhrál poměrem 6:1 a trval pouze 28 minut, což je opravdu krátká doba. Druhý set byl poměrně vyrovnanější, Veselý hrál ale velice trpělivě a čekal na svoji šanci při soupeřově podání. Ta nakonec přišla v jedenácté hře a Jirka tak vyhrál set 7:5. Nejvyrovnanějším setem byl ten poslední v utkání, třetí. Došel až do tiebreaku a Veselý ho vyhrál poměrem 7:5 a celý zápas tak 3:0 na sety.

Nutno podotknout, že Hanfmann je hráčem, který preferuje spíše antuku. Naopak Jiří Veselý má hru založenou na dobrém servisu a tuto hru přesně na trávě potřebujete. Dokáže rychle ukončit výměnu a skvěle zaútočit jak z forehandu, tak backhandu. Při jeho 198 centimetrech má tedy opravdu skvělé dispozice pro tak rychlý povrch, kterým tráva bezpochyby je.

Cenný skalp na úvod turnaje

Opravdu velký a velice cenný skalp si připsal Marton Fucsovics v prvním kole, kdy dokázal vyřadit Jannika Sinnera. Italský talent byl v zápase poměrně velkým favoritem, ale Fucsovics nám ukázal přesně tu hru, která je pro něj typická.

Úvodní sada vyšla lépe pro Sinnera, kterou vyhrál 7:5, ale ani jeden hráč nemohl být spokojen se svou hrou především na servisu. Tráva se vyznačuje tím, že je to nejrychlejší povrch a breaky se vidí minimálně. V tomto zápase jsme jich viděli hned pět a to pouze v první sadě. Druhý set byl naopak, Marton ho vyhrál 6:3 a Sinner nám ukázal, že to ještě není hráč do TOP 20. Zbytečně chyboval a o svůj servis přišel hned 3krát. Třetí sada byla tou nejvyrovnanější a dalo by se říci, že kdo získá tuto sadu, vyhraje i celý zápas. Sinner své příležitosti nevyužil a když na to došlo, nedokázal uhrát svůj poslední servis a stav 7:5 pro Fucsovicse znamenalo vyhraný třetí set. Poslední set zápasu se opět nesl v duchu breakované. Marton byl tím šťastnějším a výsledek 6:3 a celý zápas 3:1 pro Fucsovicse znamenalo jediné, a to postup do druhého kola.

Vyrovnaná vzájemná bilance

Hráči se spolu utkali již dvakrát. Poprvé byl tím šťastnějším Veselý, když dokázal zvítězit na challengeru v Prostějově 2:0 na sety. Druhé klání vzešlo naopak pro Fucsovicse, který vyhrál v kvalifikaci na turnaj v Dauhá 2:1. Favoritem tohoto zápasu je Marton Fucsovics (kurz Fortuny; 1.53).

Zápas je ale otevřený a Jirka Veselý již několikrát dokázal, že se s ním na trávě musí počítat. Pokud bude na podání suverénní jako v prvním kole, bude to mít Marton ohromně těžké. Dle prvního kola lze soudit, že Fucsovics měl na podání malé problémy a toho by mohl Veselý využít. Zápas se hraje dnes od 17:00, je ale možné, že se začátek posune.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full