Přetaví Daniil Medveděv druhé letošní finále na trávě v titul?

Zdroj fotky: Getty Images/ATP

Turnaj v Halle se blíží do konce. Již dnes se o trofej popere světová jednička Daniil Medveděv a Hubert Hurkacz. Zatímco světová jednička odehraje své druhé letošní finále na trávě, Polák teprve první. Který z nich ale nakonec akci v Německu opanuje?

Druhé finále po návratu 

Daniil Medveděv si musel dát po turnaji v Miami nechtěnou pauzu od tenisu. Trápila ho totiž kýla, kvůli které vynechal velkou část antukové sezóny. Zahrál si pouze v Ženevě a na Roland Garros. Lepších výsledků se dočkal až na trávě. V Nizozemsku v 's-Hertogenboschi jako první nasazený došel do finále. Tam překvapivě hladce podlehl domácímu Timovi Van Rijthovenovi ve dvou setech.

Tento týden se Medveděv vrátil na pozici světové jedničky a skvělý tenis předvádí i v Halle. Na turnaji neztratil zatím ani set. Los ale neměl jednoduchý. Hned v prvním kole se utkal s Davidem Goffinem, kterého nakonec porazil 6-3, 6-2. Poté si poradil, letos na trávě již podruhé, s Ilyou Ivashkou, dále Robertem Bautistou Agutem a posledně taky s Oscarem Ottem. Zahraje si tak své třetí finále na trávě.

První finále na trávě pro Hurkacze

Polský tenista, na rozdíl od světové jedničky, začal travnatou sezónu prohrou. Semifinalista loňského Wimbledonu se zúčastnil turnaje ve Stuttgartu, kde se jako třetí nasazený utkal s nebezpečným Maďarem Martonem Fucsovicsem. Ten jej porazil po setech 7-5, 6-7 a 6-3. S Mate Pavičem ale opanoval čtyřhru.

V Halle se Hurkacz prezentuje o mnoho lepším tenisem. První kolo pro něj nebylo jednoduché, Američana Cressyho porazil ve třech setech 6-4, 4-6 a 6-4. Poté ve dvou setech zdolal obhájce titulu Humberta a Kanaďana Augera-Aliassimeho. Pravděpodobně zatím nejtěžší zápas zvládl v semifinále. Tam otočil napínavou bitvu proti Nicku Kyrgiosovi a zahraje si první letošní finále.

Jak dopadne druhé vzájemné střetnutí na trávě? 

Hráči se utkají již popáté v kariéře. Vzájemná bilance je přitom vyrovnaná (2–2). Zajímavé bylo jejich první utkání, když se minulý rok střetli v osmifinále Wimbledonu. V pěti setech tam dokázal vyhrát Hubert a postaral se tak o velké překvapení. Minulý rok proti sobě hráli ještě dvakrát a pokaždé ve třech setech vyhrál Daniil. Poslední vzájemný zápas letos v Miami vyhrál ve dvou setech Polák.

Favoritem zápasu bude bez pochyby Medveděv (kurz Fortuny: 1.40). Loňský Wimbledon ale ukázal, že Hurkacz na trávě hrát umí. Jak lze usoudit ze vzájemných zápasů, bude těžkým soupeřem. Jelikož ale Daniil předvádí na trávě skvělý tenis a na turnaji neztratil zatím ani set, tak i já favorizuji právě jeho.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full