Preview: Anastasia Pavlyuchenko vs. Karolína Muchová

Čtvrtfinálová klání na Mutua Madrid Open již byla zahájena, do bojů o semifinále zasáhnou také dvě Češky, Petra Kvitová, která se představí proti Ashleigh Barty a také Karolína Muchová, která vyzve hráčku z Ruska Anastasii Pavlyuchenko.

Znovuzrozená Pavlyuchenko

Anastatsii zastihl tento turnaj ve skvělé formě a předvádí zde opravdu skvělé výkony. Je velice jistá na servise, nedělá moc nevynucených chyb a povrch jí zde velice sedí. V prvním kole vyřadila Medison Keys z Ameriky a za celé utkání ztratila servis pouze jednou, což je na okruhu WTA zcela nevídané. Určitě jí skalp Američanky nabudil a pomohl jí. V druhém kole na ni čekala Kája Plíšková, která byla poměrně velkou favoritkou. Pavlyuchenko se s tímto zápasem popasovala velice dobře a dokonce Karolíně nadělila v prvním setu kanára a znovu ztratila pouze jedno podání za celý zápas. Svůj nejtěžší zápas sehrála včera (4.5.2021), kdy vyřadila skvělou Jennifer Brady ve třech setech, což byla zatím její nejtěžší prověrka.

Po zranění ve skvělé formě

Karolína Muchová nám dokazuje, že se po zranění, kdy vynechala dva měsíce, vrací do skvělé formy, kterou měla na Australian Open. Při jejím zápase se člověk nenudí a opravdu pěkně se na ni dívá. V prvním kole zde porazila Qiang Wang z Číny. Karolína hrála opravdu skvěle a byla velice jistá na svém servisu. Ve druhém kole ji čekala opravdová prověrka v podobě Naomi Osaka, kterou Muchová zvládla na jedničku a zaslouženě postoupila. Přestože se zápas hrál na tři sety, Kája ztratila pouze dvakrát podání. Ve včerejším (4.5.2021) osmifinále si poradila po velkém boji, ve třech sadách,  s Marii Sakkari z Řecka. Zápas nám mohl nabídnout úplně vše, v prvním setu nadělila Karolína kanára, druhý set byl naopak velice vyrovnaný a rozhodoval až tiebreak, ve kterém měla Muchová dva matchbally a skončil až 11:9 pro Sakkari. Třetí set vyzněl opět pro Karolínu a ta se tak mohla radovat z postupu do čtvrtfinále.

Potvrdí Karolína roli favoritky?

Čeká nás opravdu velmi zajímavý duel, který nám nabídne jistě krásnou podívanou. Hráčky se spolu utkaly pouze jednou a to v hale na tvrdém povrchu, kdy se radovala Pavlyuchenko z výhry 2:1 na sety. Dnešní zápas bude o něčem jiném, hraje se na antuce a obě hráčky předvádí skvělý tenis s minimem chyb. Favoritkou je Karolína Muchová (kurz Fortuny: 1.62) a já se ptám, vyhraje Karolína a postoupí do semifinále?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full