Preview: Andrey Rublev vs. Daniil Medvedev

Ruský mužský tenis zažívá na letošním Australian Open skvělé časy. Do čtvrtfinálových soubojů postoupili celkem tři ruští hráči. Daniil Medvedev, Andrey Rublev a kvalifikant Aslan Karatsev, který se již dokonce probojoval do semifinále. Zbylé dva Rusy čeká vzájemný souboj o semifinále. Který z nich postoupí?

Oba soupeři se těší dobré formě

Zatímco Andrey Rublev předváděl skvělé výsledky po celou loňskou sezónu, Medvedev opravdovou herní pohodu předvedl až na US Open, kde došel do semifinále. Tehdy ve čtvrtfinále zvítězil právě nad Rublevem ve třech setech. Po tomto turnaji se Daniilovi ale příliš nedařilo. Do formy z roku 2019 se dostal až na Masters v Paříži, které vyhrál. Následně opanoval i Turnaj mistrů.

Andrey Rublev v loňském roce dosáhl nejvyššího počtu vyhraných zápasů (41) a titulů (5). Dvakrát postoupil do čtvrtfinále na velkém turnaji (US Open, Roland Garros) a poprvé se zúčastnil Turnaje mistrů. Zažil tak podobně úspěšnou sezónu jako jeho soupeř Medvedev o rok dříve.

Rozhodnout může délka zápasu

Letošní sezónu zahájili oba tenisté na turnaji ATP Cup. Díky nim se Rusku podařilo získat trofej, když oba vyhráli všechny své zápasy se ztrátou pouhých dvou setů. Je tedy těžké určit favorita utkání. Oba jsou ve skvělé formě. Na základě zkušeností z velkých zápasů by se dalo předpokládat, že favoritem je Medvedev (kurz Fortuny: 1.45). Slabina světové čtyřky jsou však pětisetové zápasy. Z těch vyhrál pouze jeden zápas, letos proti Krajinovicovi. Pevné nervy ukázal právě na Turnaji mistrů, kde byl dvakrát na pokraji vyřazení. Očekáváme dlouhý a vyrovnaný zápas, který bude diváky bavit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tiebreak (@tiebreak__tennis)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full