Preview: Ashleigh Barty vs. Karolína Plíšková

Ženská tenisová sezóna se z amerického kontinentu přesunula do Evropy. První zastávkou je turnaj kategorie WTA 500 ve Stuttgartu. Součástí zítřejšího čtvrtfinálového programu bude i zápas mezi světovou jedničkou Ashleigh Barty a českou jedničkou Karolínou Plíškovou.

Debut Barty ve Stuttgartu

Ashleigh se téměř po roční pauze vrátila na turnajích v Austrálii na Tour a už stihla vyhrát dva turnaje. Hned při své premiéře po návratu vyhrála přípravný turnaj v Melbourne, který se odehrál před AO. Druhý titul získala v Miami, kde ji ve finálovém utkání vzdala Bianca Andreescu, která kvůli zranění kolene celou sezónu 2020 vynechala.

Antukovou část sezóny začala hned po vítězství v Miami na Volvo Car Open v Charlestonu. Na turnaji, který se hraje na zelené antuce, postoupila do čtvrtfinále, ve kterém ale nezvládla souboj s tehdy 71. hráčkou Paulou Badosou.

Na turnaji ve Stuttgartu hraje Ashleigh Barty poprvé. Svůj debut si odbyla v zápase s vítězkou turnaje z roku 2017 Laurou Siegemund a bez větších problémů ji porazila 6-0 a 7-5. V dalším kole narazí na další držitelku titulu ze Stuttgartu z roku 2018 Karolínu Plíškovou.

Druhé letošní čtvrtfinále pro Plíškovou

Karolína Plíšková, narozdíl od své zítřejší soupeřky, nezažila dobrý vstup do sezóny. Odehrála šest turnajů a pouze na jednom z nich dokázala postoupit do čtvrtfinále, a to v Dauhá. Velkým problémem se pro Plíškovou stala Jessica Pegula, která ji porazila na třech turnajích v řadě (Dauhá, Dubaj, Miami).

Od turnaje v Miami neodehrála jediný ostrý zápas. Na antukovou sezónu se připravovala ve španělské Marbelle, kde dělala hlavně kondiční přípravu. Takto se připravovala také z toho důvodu, že ji trápí zranění zápěstí. To také vysvětluje, proč nepodává takové výsledky. Sama Karolína však uvedla, že už ji zápěstí nebolí a že je připravená hrát.

Podmínky na německém turnaji české jedničce vyhovují. Hraje se v uzavřené hale a místní antuka je rychlejší než ta klasická. Na úvod porazila domácí lucky loserku Tamaru Korpatsch po setech 7-5, 3-6 a 6-3. Druhé kolo Karolíně nepřineslo snadnou soupeřku. Tou byla Jelena Ostapenko, se kterou se ve Stuttgartu utkala ve čtvrtfinále v roce 2018. I letos ji porazila ve třech setech, a to výsledkem 6-7, 6-4, 6-3.

Najde Plíšková recept na Australanku?

Zítra budeme svědky celkem sedmého vzájemného utkání těchto hraček. O něco úspěšnější je Barty, která Plíškovou porazila čtyřikrát. Naposledy se utkaly v roce 2019 v semifinále Turnaje mistryň. Tehdy vyhrála Australanka, která se následně stala vítězkou celého turnaje.

Je těžké říct, která z hráček vyhraje zítra. Vzhledem k výsledkům bude ale favoritkou Barty (kurz Fortuny: 1.31). Komu přejete výhru vy?

ZDE si také můžete přečíst naše preview na celý turnaj.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full