Preview: Barbora Krejčíková vs. Maria Sakkari

Na Roland Garros nás čekají semifinálové duely s překvapivým složením. To první semifinále obstarají Anastasia Pavlyuchenkova a Tamara Zidanšek. České fanoušky bude samozřejmě více zajímat druhé semifinále, kde se utká Barbora Krejčíková s Řekyní Mariou Sakkari.

Vítězná šňůra české tenistky

Barbora Krejčíková včera úspěšně zvládla svůj premiérový čtvrtfinálový zápas na grandslamu. Změřila síly se sedmnáctiletou Coco Gauff, která taktéž debutovala ve čtvrtfinále grandslamu. Zápas to byl opravdu napínavý. Coco Báru celý první set nepustila do vedení. Hned na začátku vedla 3:0, ale Krejčíková srovnala a to i podruhé když prohrávala 3-5. Na konci prvního setu odvrátila pět setballů a sama využila hned první. Na začátku setu již dominovala a dostala se do vedení 5-0. Za stavu 5-1 a 5-2 sice nevyužila matchbally, ale zápas zvládla dopodávat a vyhrát 6-3 ve druhém setu. Postoupila tak do prvního semifinále na grandslamu a prodloužila vítěznou šňůru na 10 zápasů v řadě.

Přemožitelka “neporazitelné” Igy

Maria Sakkari stejně jako Krejčíková včera hrála své první grandslamové čtvrtfinále. V něm změnila síly s šampionkou z minulého roku, Igou Swiatek. Ta po celý turnaj neztratila set a věřilo se, že letos titul obhájit. V cestě jí ale stála řecká bojovnice. Ta sice na začátku prvního setu prohrávala 0:2, ale dokázala se zvednout a zvítězit 6:4 v prvním setu. Ve druhé sadě rozhodl začátek setu, když Iga přišla o podání. Náskok jednoho breaku si Maria dokázala pohlídat a zápas dopadávala. Zvítězila dvakrát 6:4. Poprvé v historii se tak stane, že řecký tenis bude mít zastoupení jak v mužském tak v ženském singlovém semifinále.

Druhé letošní utkání tenistek

Krejčíková a Sakkari proti sobě odehráli pouze jedno utkání a to letos v Dubaji. V prvním kole překvapivě zvítězila Bára Krejčíková, která postoupila až do finále. Jak bylo řečeno, tak obě tenistky si zahrají premiérové semifinále na grandslamu, takže je možné, že nastoupí nervozita z obou stran. Favoritkou na postup bude Maria Sakkari (kurz Fortuny: 1.60). Vzhledem k výsledkům na posledních turnajích nebude překvapením, pokud zvítězí česká tenistka.

Semifinále začíná v 16:30 na kurtu Philippa Chatriera a sledovat jej můžete na ČT Sport.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full