Preview: Sloane Stephens vs. Barbora Krejčíková

Druhý týden na French Open odstartoval a Barbora Krejčíková zabojuje o postup do čtvrtfinále proti Američance Sloane Stephens. Má Krejčíková šanci grandslamovou vítězku překvapit?

Černý kůň turnaje?

Několik let čekala Barbora Krejčíková na postup žebříčkem do TOP 100. Dlouho to vypadalo, že této mety nedosáhne, a že se postupem času bude specializovat na čtyřhru. V loňském roce nicméně ukázala své kvality. Na French Open došla poprvé do osmifinále, a tak se žebříčkem posunula do vytoužené stovky.

Přestože sezóna 2021 pro ni začala nevýrazně a na Australian Open Barbora uhrála jen druhé kolo, tak si svou reputaci vylepšila na následujícím turnaji v arabské Dubaji, kde došla až do finále. Titul nakonec slavila španělská tenistka Garbine Muguruza.

Na výsledek z Dubaje Barbora Krejčíková nedokázala hned navázat a výraznějšího výsledku se dočkala až na turnaji v Římě. Dařilo se jí také na menším podniku ve francouzském Štrasbourku, kde získala svůj první titul na okruhu WTA. Ve finále přehrála Rumunku Soranu Cirsteu dvakrát 6:3.

A jak vypadá cesta Krejčíkové na French Open? Zatím jede poměrně přesvědčivě, největší práci měla hned v úvodním kole s krajankou Kristýnou Plíškovou, se kterou musela do tří setů. Následující zápasy s Alexandrovou a Svitolinou poměrně jednoznačné ovládla, každé hráčce povolila pouze 5 gemů.

Zkušená a vytrvalá

Na druhé straně kurtu proti Barboře Krejčíkové bude stát již zkušenější Američanka Sloane Stephens, která je sice známá svými herními výpadky, na druhou stranu dokázala v roce 2017 získat trofej na US Open. V Paříži je její nejlepší výsledek finále z roku 2018, kde podlehla ve třech setech Rumunce Simoně Halep.

Letošní sezóna nezačala pro rodačku z Floridy nejlépe, protože na 4 turnajích z 5 vypadla hned v prvním kole. Progres přišel až na netypicky zelené antuce v americkém Charlestonu, kde si zahrála čtvrtfinále. Na turnajích v Madridu a Římě pokračovala Sloane Stephens nevýraznými úspěchy. Jistá naděje svitla v italské Parmě, kde si zahrála semifinále.

Na French Open neměla Stephens vůbec jednoduché soupeřky a na úvod dostala vracející se Carlu Suarez-Navarro. Ta jí nadělala dost práce a zápas se protáhl do tří setů. Ve druhém a třetím kole se o postup utkala s českými hráčkami. Konkrétně šlo o Karolínu Plíškovou a Karolínu Muchovou. Ani jedné z Češek se nepodařilo najít recept na gazelí nohy americké tenistky, která jim tak vnutila svůj herní styl.

Krejčíková pádí dalšímu kolu vstříc?

Krejčíková je jistě na dobré cestě a mohla by v duelu s Američankou překvapit, jelikož zatím působí jako černý kůň turnaje. Pro řadu hráček je stále nová a neokoukaná, nemají její hru tak dobře načtenou. I podle sázkových kanceláří, je Krejčíková mírnou favoritkou (Fortuna: 1:53), nicméně je tu velké ALE! Přestože Stephens nezažívá nejlepší sezónu, je to nebezpečná hráčka, která nejednou ukázala, že se umí na grandslamu prosadit. To potvrdila i v pozápasovém rozhovoru Karolína Plíškova „Nelze jí tam házet jenom bomby, protože to ona chce a všechno vrátí“.

Krejčíková bude muset přijít se sofistikovanější strategií, jak vyhrát. Stephens totiž nedá žádný míč zadarmo a se svými liftovanými údery umí být značně nepříjemná. Co by Barboře Krejčíkové mohlo pomoct? Určitě změna rytmu hry a pokusit se rozběhat soupeřku, jak to jen půjde. To bude ale hodně náročné, jelikož Stephens v poslední době výrazně zapracovala i na své fyzičce.

Podaří se Barboře tento zápas vyhrát? Pokud si nenechá vnutit soupeřčin styl, šance tu určitě je.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full