Preview: Barbora Krejčíková zabojuje o svůj první grandslamový vavřín!

Barbora Krejčíková postoupila do finále French Open po ultimátním souboji s řeckou bojovnicí Marii Sakkari, kterou porazila až ve třech napinavých setech s výsledným skórem 7:5, 4:6 a 9:7. Ve svém prvním finále grandslamu se rodačka z Ivančič utká s ruskou Anastasii Pavlyuchenkovou. Podaří se Barboře Krejčíkové prolomit smůlu českých hráček ve finále grandslamu?

Černý kůň turnaje docválal do finále

Před rokem byla Barbora Krejčíková pro širší veřejnost skoro neznámou hráčkou a dnes se její jméno skloňuje ve všech pádech. Tato trochu nenápadná dívka z Ivančič se dostala až do finále grandslamu. Odkud se vlastně vzala?

Barbora Krejčíková byla skvělou hráčkou již od juniorských let, ale ne vždy je lehké se prosadit na okruhu dospělých. Může vás svazovat tlak a nervozita. Dlouho to vypadalo, že Bára bude ve stínu úspěšnějších kolegyň Petry Kvitové či Karolíny Plíškové, ale zkrátka každý se vyvíjí trochu jinak a u Barbory Krejíčkové platí usloví "zraje jako víno". Velký průlom nastal v loňském roce, kdy se Bára prokousala do první stovky a vnitřně se tak trochu uklidnila. Pokud se někdy člověk snaží až moc, může to být na škodu. Někdy je zkrátka lepší nechat jít věcí svou vlastní cestou.

Ti, co sledují tenis pozorněji, tak jim jistě neunikl Barbory první triumf na okruhu WTA, kdy těsně před začátkem French Open opanovala antukový turnaji ve Štrasbourku. Na zisk titulu navázala i ve francouzské metropoli, kde sice v prvním kole nepředvedla nejlepší výkon, ale nakonec porazila krajanku Kristýnu Plíškovou ve třech setech. To ovšem v následujících kolech napravila a do semifinále nepovolila soupeřkám ani set. Porazila taková jména jako je Elina Svitolina, Sloane Stephens nebo třeba Cori Gauff. Problémy přišly až v semifinále, kde hrála proti řecké gladiatorce Marii Sakkari, která rovněž na French Open předváděla velice dobré výkony. Zápas trval 3 hodiny a 18 minut a skončil ve třetím setu za stavu 9:7 pro Barboru Krejčíkovou.

I když by řada lidí před French Open neřekla, že Barbora Krejčíková bude ve finále, byla určitě černým koněm turnaje, což jsme už zmiňovali v preview před zápasem proti Sloane Stephens. Bára potvrdila naše slova a do finále ve velkém stylu docválala.

Ale Nasťa má lepší čop?!

Na druhé straně kurtu bude stát o 4 roky starší ruská tenistka Anastasia Pavlyuchenkova, která je rovněž jako Barbora Krejčíková ve svém prvním finále grandslamu, leč sama získala již 12 trofejí. Poslední titul získala v roce 2018, stejně jako Barbora Krejčíková, ve Štrasbourku. Letošní sezóna pro Pavlyuchenkovou nezačala zrovna nejlépe a formu našla až ve španělském Madridu, kde dokráčela až do semifinále.

Podobně jako u Báry přišel progres ruské hráčky až s věkem. Přestože se jednalo o velmi nadějnou juniorku, nedokázala úplně efektivně využít svůj potenciál. Důvodem mohla být nekonzistentní hra nebo i časté střídání trenérů. S tím přicházel také tlak a jistá očekávání, která se zkrátka nenaplnila, což je vždy pro sportovce frusturující.

Ruská hráčka ovšem neztratila naději a podobně jako Barbora Krejčíková zazářila na letošním French Open, kde ukázala své kvality, mezi které patří agresivní hra od základní čáry, kvalitní servis a dobrý pohyb. Porazila zde hráčky jako je Aryna Sabalenka, Viktoria Azarenka či Elena Rybakina. Právě s poslední zmíněnou Elenou Rybakinou musela vybojovat zápas s vypětím všech sil, protože podobně jako Krejčíková vyhrála třetí set poměrem 9:7. V semifinále porazila nadějnou Tamaru Zidanšek ze Slovinska.

Pyrrhovo vítězství pro Báru?

Finále French Open nabídne souboj dvou novicek. Sázkové kanceláře mírně favorizují českou hráčku, nicméně šanci na vítězství mají obě hráčky. Anastasia Pavlyuchenkova bude hru opírat o servis a agresivní hru, budu se snažit Báru  rozhýbat a vnutit jí svou hru. Naopak česká tenistka bude hrát trochu lišácký tenis, kterým se bude snažit soupeřku překvapit. Velkou zbraní české hráčky budou její křižné forhendy, kterými drtí na pařížské antuce své soupeřky.

S tím se nabízí otázky. Nebyla pro Báru semifinálová výhra nad Marii Sakkari tak trochu Pyrrhovým vítězstvím? Bude mít česká tenistka ve finále dostatek sil, když hraje ještě čtyřhru s Kateřinou Siniakovou? Ano, tohle jsou asi otázky, které si můžeme pokládat, my smrtelníci, ale Bára jde jistě na kurt vyhrát!

A co říct závěrem? Hodně štěstí, Báro!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full