Preview: Barty vs. Sabalenka, letos již třetí utkání

Nový týden přinesl nový turnaj, ale stejně obsazené finále jako na tom předchozím. Do finále turnaje v Madridu se po Stuttgartu podívají obě jeho aktérky, Ashleigh Barty a Aryna Sabalenka. Hráčky se letos utkají již potřetí. Která z nich se ale bude radovat tentokrát?

Barty v neskutečné formě

Již tři tituly letos získala Ashleigh Barty. Jako první přišel titul z Melbourne, poté úspěšně obhájený titul z Miami a před dvěma týdny získala trofej ze Stuttgartu, kde startovala poprvé v kariéře.

Čtyři dny po finálovém utkání v hale v Německu se ale musela prát o postup v prvním kole turnaje v Madridu. V úvodním zápase na sobě nedala znát žádné známky únavy, když doslova přejela americkou tenistku Rogers. Druhé kolo odehrála proti Tamaře Zidanšek a překvapivě prohrála druhý set. V tom třetím se ale nenechala zlomit. Další soupeřkou, která se s Australankou utkala v osmifinále byla Iga Swiatek. Zápas nakonec skončil dvousetovou výhrou Barty. Ve čtvrtfinále jsme byli svědky prvního zápasu proti Petře Kvitové od turnaje v Qataru v roce 2020. I tentokrát to byla třísetová bitva, která skončila vítězstvím Ashleigh. Semifinále nabídlo reprízu čtvrtfinále z Charlestonu, kde Barty prohrála s Paulou Badosou. Tentokrát se jí podařilo španělskou divokou kartu zastavit ve dvou setech a postoupit do semifinále.

Třetí letošní finále pro Sabalenku

Aryna Sabalenka je jednou z hráček, která se nachází ve skvělé formě. Na začátku roku prodloužila vítěznou sérii z roku 2020, když vyhrála turnaj v Abu Dhabí. Do druhého letošního finále se podívala před dvěma týdny při svém debutu ve Stuttgartu. Její přemožitelkou se stala světová jednička Ashleigh Barty.

Po rychlém přesunu do Madridu stejně jako její finálová soupeřka pokračovala ve skvělých výsledcích. Bez ztráty setu postoupila už do finále. Na úvod porazila dvě ruské tenistky. V prvním kole přejela kvalifikantku Věru Zvonarevu a ve druhém kole porazila Dariu Kasatkinu. Její soupeřkou ve třetím kole byla Jessica Pegula, která zažívá zatím v letošní sezóně předvádí skvělé výsledky. Ve čtvrtfinále se utkala s bývalou deblovou parťačkou Elise Mertens, se kterou vyhrála letošní Australian Open. Mertens ale zápas po prvním setu musela skrečovat. Semifinále bylo opět jednoznačnou záležitostí. Sabalenka bez ztráty setu porazila i Pavlyuchenkovou a zahraje si první finále na turnaji v Madridu.

A co o postupu do finále řekla Aryna Sabalenka? "Jsem šťastná, že jsem dokázala zvítězit. Zatím tady hraji opravdu dobře. Na finále proti Ash se těším a doufám, že se mi podaří vyhrát."

Vyhraje Běloruska třetí letošní utkání?

Již potřetí se v letošní sezóně spolu utkají Ashleigh Barty a Aryna Sabalenka. Předchozí dvě letošní utkání vyhrála právě světová jednička, v jejíž prospěch hovoří i celková vzájemná bilance (4-3 pro Barty). Oba letošní zápasy se dostali do tří setů. A je velmi pravděpodobné, že to tak bude i tentokrát, vzhledem k tomu, v jaké formě se obě tenistky nacházejí. Favoritkou zápasu bude i tak Ashleigh (kurz Fortuny: 1.83)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full