Preview: Challenger Prague Open - Obhájí Vrbenský semifinále?

Světový tenis se vrátil do České republiky. Tento týden se v Ostravě odehrál turnaj v rámci ATP Challenger Tour. V pondělí odstartuje na našem území další turnaj této kategorie, konkrétně v Praze. Loni se zde z titulu radoval Stan Wawrinka a začala zde jízda Aslana Karatseva. Kdo je největším aspirantem na výhru letos?

Pavouku dvouhry dominuje Gomboš

Prvním nasazeným, který dominuje vrchní polovině pavouka, je Norbert Gombos. Slovenský tenista se letos na turnajích dostal nejdál do čtvrtfinále. Povedlo se mu to na turnajích v Marbelle a v Mnichově.

Společně s ním se v první polovině nachází Rakušan Denis Novak. Čtvrtý nasazený si letos zahrál pouze jedno čtvrtfinále, a to na turnaji v Montpellier. Zápas v hlavní soutěži turnaje ATP vyhrál naposledy v únoru, právě na francouzském turnaji. Od té doby vyhrál jediný zápas, a to první kolo kvalifikace v Mnichově.

Polský tenista Kamil Majchrzak se sice minulý rok pražského turnaje nezúčastnil, přesto se do povědomí českých fanoušků dostal, a to na dalším českém turnaji. Na challengeru v Prostějově totiž získal titul, když porazil jeho obhájce Pabla Andujara.

Indický tenista Sumit Nagal se zapsal do paměti diváků především zápasem prvního kola na US Open 2019. V tom se utkal s Rogerem Federerem, kterému překvapivě dokázal sebrat úvodní sadu. Na loňském Prague Open zkomplikoval postup dalšímu švýcarskému hráči Stanu Wawrinkovi, kterému také vzal první set. Wawrinka však ve zbytku zápasu povolil Nagalovi zisk pouze jednoho gemu a jak už bylo zmíněno na úvod, celý turnaj nakonec ovládl.

Spodní polovina pavouka

Nejvýše nasazeným ve spodní polovině pavouka je Yuichi Sugita. Japonec se momentálně nachází na 109. pozici a v Praze bude plnit roli druhého nasazeného. Jeho nejlepším výsledkem v letošní sezóně bylo semifinále na turnaji v Luganu, které prohrál se Strickerem.

Další Slovák Andrej Martin také patří mezi nasazené hráče. Konkrétně je třetím nasazeným. V této sezóně ale zatím moc nezazářil. Jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále v Concepciónu v Chile, kde prohrál se Cerundolem ve třech setech.

Americký tenista Denis Kudla bude plnit roli pátého nasazeného. Momentálně se nachází na 117. pozici. Na předposledním turnaji, kterého se minulý rok zúčastnil, se mu podařilo získat titul, když vyhrál challenger v americkém Cary. Letos je jeho nejlepším výsledkem finále na challengeru v Orlandu. Tam prohrál s Brooksbym.

Peter Gojowczyk se letos dvakrát podíval do semifinále a v obou případech to bylo ve Francii. Poprvé se mu to povedlo na challengeru v Quimperu a podruhé na turnaji ATP v Montpellier, kde porazil Struffa, Veselého a Novaka a prohrál až s pozdějším finalistou Robertem Bautistou Agutem.

Zastoupení českých hráčů na turnaji

V hlavní soutěži se s jistotou představí čtyři čeští hráči. Lukáš Rosol se do pavouku jako jediný z nich dostal na základě postavení ve světovém žebříčku. Zbylí tři čeští hráči – Andrew Paulson, Jiří Lehečka a Michael Vrbenský – dostali divoké karty. Všichni tři se turnaje zúčastnili i v loňském roce. Nejdál z nich došel Vrbenský, který prohrál až v semifinále se Stanem Wawrinkou.

Další Češi se o postup do hlavní soutěže utkají v kvalifikaci. V pavouku by tak kvarteto českých zástupců mohl doplnit třeba Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, Patrik Rikl nebo Vojtěch Petr.

Na české tenisty se diváci mohou těšit také ve čtyřhře. Spousta z nich totiž spojila síly s cílem dosáhnout na titul (Lehečka + Vrbenský, Paulson + Rikl, Šátral + Staněk, Jebavý + Martin).

Kdo má největší šanci na výhru?

Asi největším favoritem na zisk titulu bude i vzhledem k postavení v žebříčku Norbert Gombos. Ten sice v poslední době nepodává nejlepší výsledky, i přes to si myslím, že z nasazených hráčů dojde nejdále.

Co se týče nenasazených tenistů, mohl by daleko dojít Jiří Lehečka. V letošní sezóně si došel pro titul v Egyptě, zahrál si semifinále v Petrohradu a finále v Luganu. Dalším uchazečem o titul je pak třeba Argentinec Renzo Olivo, který dnes odehrál finále ostravského challengeru. Na tento výsledek určitě může navázat i v Praze.

Níže se můžete podívat na naše záběry z minulého ročníku. 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full