Preview: Coco Gauff vs. Barbora Krejčíková

Zítřejší program nabídne čtvrtfinálové zápasy vrchní poloviny pavouka. České fanoušky bude zajímat zejména ten, ve kterém se Barbora Krejčíková postaví mladé Američance Coco Gauff. Která z těchto hráček postoupí do premiérového semifinále na grandslamu?

Posun v žebříčku do TOP 30

Mladá Američanka Coco Gauff na Roland Garros dorazila ve skvělé formě. Na turnaji v Parmě, kterého se zúčastnila před Roland Garros, si došla pro druhý titul WTA. Ve finále porazila hladce Číňanku Wang a zajistila si posun do TOP 30.

V Paříži Coco startuje mezi dospělými potřetí. V roce 2019 prohrála ve druhém kole kvalifikace a minulý rok ve druhém kole v hlavní soutěži. Letos zatím prožívá skvělý turnaj. Zatím bez ztráty setu porazila Krunič, Wang, Brady (po skreči) a Jabeur. Do čtvrtfinále na grandslamu se dostala poprvé.

Start ve třech disciplínách

Barbora Krejčíková přijela na letošní Roland Garros ve skvělé formě stejně jako její zítřejší soupeřka. Na generálce ve Štrasburku si došla pro premiérový titul WTA, když ve finále porazila Cirsteu z Rumunska. Předtím si zahrála osmifinále v Římě, kde nevyužila matchball proti Ize Swiatek.

Na Roland Garros figuruje v pavouku tří disciplín. Tradičně ji můžeme sledovat jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou. Letos si také na Roland Garros zahrála smíšenou čtyřhru po boku Filipa Poláška. S tím prohrála ve čtvrtfinále a se Siniakovou dnes postoupily do semifinále.

V singlu na úvod ve třech setech zdolala Kristýnu Plíškovou. Následně si vyšlápla na Alexandrovou, Svitolinu a Stephens. Američanku dokázala porazit se ztrátou pouhých dvou her a nyní ji čeká premiérový čtvrtfinálový grandslamový zápas.

Souboj dvou “černých koní” turnaje

Obě hráčky prožívají skvělé období, co se tenisu týče a dle mého názoru není překvapením, že se dostali tak daleko. Na okruhu se tenistky zatím neutkaly. Mají toho hodně společného. Obě vyhrály poslední přípravný turnaj před Roland Garros a obě odehrají první singlové čtvrtfinále na turnajích “Velké čtyřky.” Favoritkou zápasu, je podle kurzů, mladá Američanka (kurz Fortuny: 1.90). Krejčíková ale rozhodně není bez šance a troufnu si říct, že nás čeká napínavý souboj.

Zápas začíná zítra v 11:00 na kurtu Philippa Chatriera a sledovat jej můžete na české verzi Eurosportu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full