Preview: Cori Gauff vs. Jennifer Brady

Závěr třetího kola pařížského grandslamu Roland Garros nám nabídne pikantní souboj dvou amerických tenistek. Na straně jedné obrovský talent světového tenisu Cori Gauff a na straně druhé ranařka Jennifer Brady.

Z dvanácti zápasů jediná porážka

Cori Gauff je teprve 17letá hráčka původem z Ameriky. Poslední týdny hraje opravdu skvěle, předvádí konzistentní výkony a není divu, že jí patří již 25. místo světové žebříčku, což je pro ni zatím jejím maximem. Minulý týden přidala svůj první antukový titul na turnaji v Parmě, kde za celý turnaj ztratila pouze jeden set, a to v semifinále proti Kateřině Siniakové. Je až neskutečné, jak takto mladá hráčka dokáže předvádět tak konzistentní výkony, na tak vysoké úrovni. Na French Open tomu není jinak a znovu hraje skvěle.

V prvním zápase ji čekala Aleksandra Krunič ze Srbska a pro Coco to nebyl vůbec lehký zápas. Především první set byl velice vyrovnaný, kdy musel rozhodovat až tiebreak, který vyhrála Cori poměrem 13:11. Druhý set zvládla bez problémů a dokráčela tak k výhře 2:0 na sety.

Druhé kolo pro ni představovalo 39. hráčku světového žebříčku a také soupeřku z finále hraném v Parmě. Qiang Wang jistě chtěla Cori oplatit porážku, kterou utrpěla v již zmiňovaném finále. V prvním setu jsme viděli pouze jeden break a to hned ve druhé hře, kdy si Wang neudržela své podání. To bylo rozhodujícím momentem první sady, která skončila 6:3 ve prospěch Gauff. Druhý set byl o poznání vyrovnanější, mnoho breaků na obou stranách a hlavně také neproměněný setball na straně Qiang Wang v desáté hře. Druhou sadu tedy musel rozhodovat tiebreak, ve kterém Cori zvítězila 7:1 a mohla se radovat z postupu do dalšího kola.

Brady a její nebojácná hra

Jennifer, která předvádí v posledních dvou letech obrovský herní progres předvádí i v této sezóně poměrně dobré výkony, především se jí skvěle podařilo Australian Open, kde dokráčela až do finále. Ano, poté přišlo pár proher v prvních kolech, ale nebyla to nijak dlouhá šňůra, aby se dalo hovořit o nějaké regresi formy. Hra Brady je založena na skvělém, na ženský tenis až nadstandardním servisu, kterým si v zápasech výrazně pomáhá a dělá z ní opravdu velkou hráčku. Každému divákovi se musí také líbit to, jakým stylem výměny řídí a že se snaží, aby se hrálo podle jejího tempa a tak, jak právě Jennifer chce. Jak všichni víme, Roland Garros se hraje na antuce a tento povrch nemá Brady úplně v oblibě, proto v zápasech není až tak výraznou favoritkou, jakou by byla například na tvrdém povrchu.

V prvním kole si poradila ve dvou setech s Anastasiji Sevastova z Lotyšska.

Druhé kolo bylo pro Jennifer o něco složitější. Musela předvést obrovskou psychickou a fyzickou připravenost, jelikož Fiona Ferro předvedla srdnatý výkon a fanoušci ji hnali za vítězstvím. Zápas Brady nakonec zvládla a vyhrála 2:1 na sety.

Brady by měla tahat za kratší konec

Tento duel nám nabídne rozhodně velmi dobrý servis z obou stran a také krásné výměny, na které jsou obě hráčky specialistky. Jak Gauff, tak Brady jsou známé tím, že dokáží ve výměnách pořádně přitvrdit. Dá se předpokládat, že tento zápas nebude výjimkou. Hráčky spolu hrály jednou a z vítězství se radovala Jennifer Brady, bylo to ale právě na jejím oblíbeném tvrdém povrchu. V dnešním zápase bude favoritkou Cori Gauff (kurz Fortuny; 1.52). Kdo ale v zápase zvítězí?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full