Preview: Elise Mertensová vs. Karolína Muchová

Poslední belgická naděje versus poslední česká naděje. Osmifinálový zápas odstartuje zítra od 8 hodin našeho času. Ani jedna z hráček zatím nezaznamenala výraznější grandslamový úspěch. Tedy kromě dvou let starého semifinále Australian Open, do kterého se probojovala Mertensová.

Elise Mertensová si do Austrálie přivezla parádní formu, když vyhrála tamní přípravný turnaj. I na grandslamovém turnaji hraje výborně, neztratila ještě set a poradila si nejdříve s Fernandezovou, Zhu a nakonec i s Belindou Benčič, kterou přehrála jasně 6:1, 6:2. Její hra je založená na výborném pohybu od základní čáry. Má výbornou fyzickou kondici, spoustu míčků „vyběhá“ a dokáže se dostat i do útoku, kde je výborná na síti. Možná je až škoda, že se na ni tak často nevydává. 

Karolína Muchová je poslední českou nadějí. Zbyla jako poslední z devíti českých hráček. Karolína tu zatím také proplouvá bez ztráty kytičky, když si poradila nejdříve s Ostapenkovou, Kartelovou a nakonec i s Plíškovou. V posledním zmíněném zápase otočila druhý set z 0:5 na 7:5. Proti hráčce s takovým servisem jako má Plíšková to opravdu zaslouží uznání. Hra Češky je založená na celodvorcovém pojetí hry. Její hlavní zbraní je konzistentnost od základní čáry, umí vracet údery s opravdu velkou razancí.

Odveta za Ostravu?

Jejich jediný vzájemný zápas se datuje ke konci minulého roku, kdy vyhrála Belgičanka poměrem 2:0 po dost suverénním výkonu. Vyrovná se Češka Belgičance? To uvidíme zítra. Kurzy u Fortuny mírně favorizují Belgičanku (aktuálně 1.54 na Mertens). 

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifier