Preview: French Open ATP – Druhý grandslam sezóny

Antukový vrchol sezóny a turnaj, na který se těší každý tenisový fanoušek, je konečně tu. V neděli v Paříži začíná Roland Garros. Představí se na něm všechny tenisové hvězdy a turnajový pavouk je nabitý k prasknutí. Velikou kuriozitou je, že se poprvé v historii přestaví „Velká trojka", tedy Djokovič, Nadal a Federer, ve stejné části pavouka.

Všechny hvězdy pohromadě

Jak jsem se již zmiňoval v úvodu, „Velká trojka“ je nalosována do stejné poloviny pavouka. Novak Djokovič se na úvod představí proti Tennysu Sandgrenovi z Ameriky. Potvrdí však roli favorita? Sandgrenovi, kterému již od malička bylo kvůli jeho křestnímu jménu předurčeno věnovat se tomuto sportu, je hráčem, který v roli outsidera dokáže velice potrápit takřka kohokoliv a jistě se bude rvát i v tomto zápase.

Roger Federer, který se připravoval na French Open doma v Ženevě, bude v prvním kole čelit překvapení z kvalifikace Denisi Istominu z Uzbekistánu. Rogerovi se příprava nepovedla, prohrál hned ve svém prvním vystoupení se Španělem Pablem Andujarem. Uvidíme tedy, jak se Federerovi bude dařit při jeho návratu na kurty v Paříži.

Posledním do party je antukový král Rafael Nadal, který bude i zde v Paříži hlavním kandidátem na zisk titulu. Soupeřem mu v prvním kole bude Alexei Popyrin z Austrálie. Letos se už spolu na antuce potkali a Alexei si nevedl vůbec špatně. Sice prohrál ve dvou setech, ale uhrál celkem šest gamů a dokázal se Španělem držet krok.

Veselý v roli outsidera

Jiří Veselý se nám bohužel představí v roli velkého outsidera, a to proti Karenu Khachanovovi z Ruska. Khachanov je ve světovém žebříčku hráčem číslo 25 a i na antuce zvládá podávat skvělé výkony. Bude to tedy pro Jirku ohromně těžký zápas, ve kterém může pouze překvapit, a tak nám nezbývá nic jiného než doufat, že se Jirka skvěle připraví a Rusa potrápí.

Nasazená dvojka Daniil Medveděv, o kterém je známo, že antuku nemá příliš v lásce a necítí se ni tak dobře, jako například na tvrdém povrchu, se může těšit na zápas s Alexandrem Bublikem. Očekává se velice vyrovnaný zápas. Před rokem by v tomto zápase nebylo pochyb o vítězství Medveděva, ale Bublik se hodně zlepšil a na antuce nepředvádí vůbec špatné výkony.

Dominic Thiem, nasazený hráč číslo 4, se představí v prvním kole proti Pablu Andujarovi. Určitě ho nečeká snadný zápas, jak už jsme zmiňovali, dokázal porazit Federera v Ženevě a na antuce obecně podává konzistentní výkony.

Mládí vpřed

V prvních kolech se můžeme těšit na mladé, nadějné hráče, kteří mohou překvapit a dojít na Roland Garros velmi daleko. Lorenzo Musetti se utká s Davidem Goffinem z Belgie. Goffin neoplývá příliš dobrou formou a Musetti je tak v tomto zápase mírným favoritem. Jak nedávno řekl Stefanos Tsitsipas: „Lorenzo má vše, nevidím důvod, proč by se neměl dostat na vrchol.“

Jannik Sinner se nám ukáže v zápase s Pierrem-Hugues Herbetem. Jannik by to na turnaji mohl dotáhnout daleko, jelikož předvádí úžasný tenis a je radost se na něj koukat.

Zajímavý zápas by mohl být také Jenson Brooksby vs. Aslan Karatsev. Jenson vede šňůru 13 zápasů bez porážky v řadě, ale nyní ho čeká opravdu těžký soupeř. Aslan Karatsev je skvělým hráčem, který za poslední rok a půl zaznamenal obrovský progres a v tomto utkání bude favoritem.

Naděje španělského tenisu Carlos Alcaraz poměří síly s krajanem Bernabém Zapatou Mirallesem. Souboj dvou kvalifikantů, ve kterém bude favoritem Alcaraz, bude také příjemnou podívanou prvního kola.

A zase ten Nadal

Hlavním aspirantem na zisk titulu je opět Rafael Nadal, který v Paříži předvádí každý rok skvělé výkony a není proto divu, že je to jeho nejoblíbenější turnaj. Nesmíme zapomenout ani na Novaka Djokoviče, který jistě bude chtít předčít Nadala, ale jelikož jsou spolu v jedné polovině pavouka, tak se finále Nadal vs. Djokovič nedočkáme.

Mezi další kandidáty patří samozřejmě jména jako Thiem, Tsistsipas, ale i Federer, který se do Paříže vrací po roční pauze a bude si jistě chtít minimálně zopakovat semifinále z roku 2019.

Kdo si myslíte, že vyhraje? Dejte nám vědět do komentářů.

Rozhodně je tedy na co se těšit a vy rozhodně sledujte naše stránky, kde budeme přidávat různá preview k zápasům a také zajímavosti.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full