Preview: Iga Swiatek vs. Simona Halep

Tento zápas máte možná ještě v paměti. Když se hráčky setkaly na netradičním říjnovém French Open a překvapivě vyhrála Polka 6:1 a 6:2. Když se vrátíme o rok zpět, vyhrála jasně Halep 6:1 a 6:0. Další zápas už nesehrály, bilance je tedy vyrovnaná.

Iga Swiatek se zatím na turnaji prezentuje trpělivou hrou od základní čáry s přechodem do útoku. Proplouvá zatím turnajem výrazně úsporněji než Rumunka Halep. Na kurtu strávila dokonce o hodinu a půl méně. Nejdříve si poradila s Nizozemkou Rusovou pohodlně ve dvou setech. Posléze s Italkou Giorgi, která jí potrápila ve druhém setu, ale i přesto Polka vyhrála 2:0. A v posledním zápase s Francouzkou Ferrovou, kde od začátku vedla a Francouzku k ničemu nepustila. Vyhrála také 2:0 na sety.

Simona Halep je 2. nasazenou hráčkou a mezi světovou špičku už pár let patří. Její hra je založená na skvělé obraně s pomalejším postupem do útoku. Simona se v prvním kole setkala s Australankou Cabrerou a vyhrála suverénně 6:2 a 6:1. Pak přišel její zápas s Tomljanovič, ve kterém otočila zápas ve 3. setu. Ze stavu 2:5 učinila konečných 7:5 ve svůj prospěch a prošla do dalšího kola. Ve třetím kole se utkala s Kudermetovou. To byl zápas hlavně o Rusce, která většinou druhým či třetím úderem trefila do autu. 

Obrana Vs. Útok

Zápas mezi Polkou a Rumunkou slibuje velice zajímavé utkání, reprízu překvapivého zápasu z French Open. V zápase se utká obraný styl hry proti modernímu útočnému. Tenhle zápas bude určitě ozdobou sedmého hracího dne. Kurzy lehce favorizují Halepovou (na Fortuně 1,76). Podle nás jsou však šance 50 na 50. Zopakuje se loňské překvapení.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifier