Preview: Karolína Muchová vs. Jennifer Brady

Zítra se v Melbourne odehrají zápasy ženského semifinále. České fanoušky bude zajímat hlavně zápas, který vzešel z horní poloviny pavouka. Jednou z jeho aktérek bude překvapivě česká hráčka Karolína Muchová, která se postaví do boje o finále proti Jennifer Brady.

České překvapení vs. zkušenosti Američanky

Karolína Muchová se stala překvapivou semifinalistkou díky dvěma skalpům hráček z Top 10. Nejdříve porazila ve třetím kole Karolínu Plíškovou a dnes v noci si ve čtvrtfinále vyšlápla na Ash Barty. S tou také poprvé na turnaji ztratila set. A na začátku druhého setu ihned ztratila servis. Po zbytek zápasu však předváděla skvělý tenis a obrat dokonala.

Jennifer Brady podobně jako Muchová ztratila set až ve čtvrtfinále, které si zahrála proti Pegulové. Američanka ale na rozdíl od Karolíny vyhrávala zápasy jednoznačnějším způsobem. Výhodou by pro Jennifer mohly být právě zkušenosti z takto velkých zápasů. Loni postoupila do semifinále na US Open, kde ji v třísetové bitvě porazila pozdější vítězka celého turnaje Naomi Osaka.

Herní posun semifinalistek

Obě hráčky se na okruhu utkaly pouze jednou, a to v roce 2019 v osmifinále turnaje v Praze. Tehdy zápas dospěl až do tiebreaku třetí sady, který opanovala Muchová. Její jízdu poté zastavila Jill Teichmann ve finále. Ani jedna ze soupeřek ale nebyla před dvěma lety na tak vysoké úrovni jako teď. Muchová byla v žebříčku 106. a Brady 83. Od té doby se obě neskutečně zlepšily. Favoritkou zápasu bude, pravděpodobně kvůli lepším výsledkům v loňské sezóně, Jennifer Brady (u Fortuny s kurzem 1,56). “Jennifer je velmi dobrá hráčka s agresivním stylem, rozhodně mě čeká těžká bitva. Musím předvést své maximum. Hraje skvěle, v poslední době se jí daří. Těším se a zkusím předvést svůj nejlepší tenis,” vyjádřila se na adresu soupeřky Karolína.

Zápas začíná v 5:30 českého času a my jen doufáme, že uvidíme další porci skvělého tenisu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tiebreak (@tiebreak__tennis)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full