Preview: Karolína Plíšková vs. Coco Gauff

Dnes odstartoval prestižní turnaj v Madridu. Z českých tenistek se do druhého kola dostala zatím pouze Petra Kvitová. Zítra budou mít možnost ji následovat Karolína Plíšková a Karolína Muchová. První jmenovaná navíc odehraje jeden z nejzajímavějších zápasů prvního kola. Nastoupí proti Coco Gauff.

Blýská se na lepší časy?

Aktuální česká jednička Karolína Plíšková se v letošní sezóně zatím moc nepředvedla. Začala ji hladkou prohrou v osmifinále turnaje v Abú Dhabí, kdy podlehla hráčce z až třetí stovky Anastasii Gasanove. Ani australská část sezóny se jí nevydařila. Během ní prohrála v osmifinále přípravného turnaje a na Australian Open vypadla ve třetím kole v zápase s Muchovou. Na následujících třech turnajích (Dauhá, Dubaj, Miami) ji vyřadila Jessica Pegula.

Minulý týden Plíšková odstartovala antukovou část sezóny na oblíbeném turnaji ve Stuttgartu. Stopku jí vystavila ve čtvrtfinále Ashleigh Barty, která se následně stala vítězkou dvouhry i čtyřhry. Můžeme ale říct, že Plíšková v německé metropoli hrála lépe než na předchozích turnajích. V prvním kole se sice trápila s Tamarou Korpatsch, která se do hlavní soutěže dostala jako lucky loser, ale v tom dalším dokázala porazit svou neoblíbenou soupeřku Jelenu Ostapenko. Ve čtvrtfinále hrála ze začátku lépe než Barty a Karolína nebyla daleko od jejího vyřazení, když ve třetím setu podávala na vítězství. To se bohužel nepodařilo a tak si na další titul ze Stuttgartu bude muset počkat.

V Madridu se Plíškové zatím nikdy moc nevedlo. V roce 2018 se jí konečně podařilo uhrát lepší výsledek, když postoupila do semifinále, kde ji vyřadila krajanka a pozdější vítězka turnaje Petra Kvitová. Před dvěma lety, kdy se v Madridu hrálo naposledy, se Karolína vrátila na kurt poté, co ji trápilo menší zranění. I kvůli tomu prohrála ve druhém kole turnaje s Katerynou Kozlovou.

Mladá Američanka stoupá vzhůru

Americká hvězda Coco Gauff neustále stoupá žebříčkem a v sedmnácti letech se nachází na 35. pozici, která je zatím jejím kariérním maximem. Sezónu zahájila, stejně jako Plíšková, v Abú Dhabí, kde taktéž skončila v osmifinále. Z turnajů v Austrálii hrála nejlépe v Adelaide, kde postoupila z kvalifikace postoupila a probojovala se až do semifinále. Následoval turnaj v Dubaji, kde postoupila do čtvrtfinále, a domácí turnaj v Miami, ve kterém prohrála hned na úvod se Sevastovou.

Letos svůj první turnaj na antuce odehrála v Charlestonu. Jako čtrnáctá nasazená hráčka dokráčela do čtvrtfinále, kde ve dvou setech prohrála s Ons Jabeur. Vyřadila Pironkovou, Samsonovou a Davis. V Madridu si letos odbyde svou premiéru.

Vyhraje zkušená Plíšková nebo mladá Gauff?

Karolína Plíšková bude v zápase s Gauff favoritkou (kurz Fortuny: 1.69), ale vzhledem k nevýrazným výsledkům nemusí být překvapením vyrovnaný zápas.

A co si o utkání s Coco myslí Karolína?
"Myslím, že to bude dobrý zápas. Ještě jsem s ní nehrála. Není mnoho hráček, se kterými jsem se ještě nepotkala. Je to jedna z mladých hvězd současnosti, které se teď daří. Nevím, jak hraje na antuce, ale je to utkání, na které se těším.”

Zápas začíná zítra 30. dubna v 15:30.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full