Preview: Markéta Vondroušová vs. Cori Gauffová

Markéta Vondroušová si na okruhu WTA jen zřídkakdy zahraje s hráčkou mladší, než je ona sama. Zítra však narazí na teprve sedmnáctiletou Cori Gauffovou. Američanka se bude snažit najít recept na světovou dvacítku. Podaří se jí to?

Vondroušová a rychlý vzrůst

Všichni si asi pamatujeme na rok 2017, kdy Markéta Vondroušová jako hráčka ze třetí stovky žebříčku dokázala projít kvalifikací ve švýcarském Bielu a nakonec tam slavila svůj premiérový titul. Ten ji katapultoval až na 117. místo. Po dalším triumfu na ITF turnaji v Trnavě poprvé poskočila do první stovky žebříčku. Češce se také velmi dařilo na grandslamech. V roce 2019 došla do finále na French Open a o čtvrtfinále bojovala také v Austrálii a Americe.

Cori Gauffová mezi profesionály vstoupila teprve před třemi lety. Tehdy jí ve třinácti letech patřilo místo v deváté stovce a o rok později už nakoukla do první stovky, když na Wimbledonu neztratila ani set v kvalifikaci a postoupila do hlavní soutěže. V prvním kole porazila nečekaně krajanku Venus Williamsovou, ale tím její cesta turnajem neskončila. Dostala se až do osmifinále, kde podlehla dvakrát 6:3 Simoně Halepové. Na konci roku už trofej pozvedla, a to v Linci, kde se radovala z prvního WTA titulu.

Vondroušová- Gauffová

Má zápas favoritku?

Rodačka ze Sokolova si naposledy zahrála na Australian Open, kde došla až do čtvrtfinále. V Austrálii se jí ale dařilo i při generálce na úvodní grandslam. Tehdy ji zastavila až v semifinále Španělka Muguruzaová. Doufejme, že si Markéta přivezla formu i do Dubaje. Cori Gauffová to měla s úspěšností na letošních turnajích naopak. Na generálce i na grandslamu se loučila už ve druhém kole. Herní pohodu našla až v Adelaide, kde se z kvalifikace, ve které byla blízko prohře, dostala až do semifinále. Fortuna s kurzem 1,84 mírně favorizuje Češku. Ani já sám nedokážu odhadnout, kdo se po zápase bude radovat z postupu. Každopádně si myslím, že tento duel může nabídnout více kreativní hry od obou hráček, a proto se na něj velmi těším.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full