Preview: Markéta Vondroušová vs. Paula Badosa

Již zítra začínají zápasy čtvrtého kola Roland Garros. O čtvrtfinále zabojují dvě české tenistky a to Markéta Vondroušová s Barborou Krejčíkovou. První jmenována se zítra postaví Paule Badose, která letos na antuce předvádí skvělé výkony. Která z těchto tenistek má větší šanci na výhru?

Další úspěšné tažení v Paříži?

Markéta Vondroušová se po sérii brzkých porážek na posledních třech turnajích ve Stuttgartu, Madridu a Římě dočkala výsledku, který potěší. Finalistka Roland Garros z roku 2019 letos postoupila do čtvrtého kola, což je mnohem lepší výsledek oproti loňské prohře v prvním kole.

Česká tenistka měla hned na úvod plné ruce práce. Proti Kaie Kanepi musela v prvním kole otáčet nepříznivý průběh zápasu. Zvítězila nakonec ve třech setech. Ve druhém a třetím kole zvítězila bez ztráty setu a porazila Harmony Tan a Polognu Hercog. Na Roland Garros si osmifinále zahraje podruhé.

Kometa antukové sezóny

Na druhé straně kurtu proti Vondroušové bude stát Španělka Paula Badosa, která momentálně zažívá nejlepší období kariéry. Úspěšné tažení na antuce letos započala v Charlestonu, kde došla do semifinále po výhře nad Ashleigh Barty. Stejného výsledku dosáhla i v Madridu. Na turnaji v Bělehradu se o dva týdny později dočkala výhry prvního titulu WTA, když jí ve finále skrečovala Ana Konjuh.

Na Roland Garros stejně jako Vondroušová odehrála dva dvousetové a jeden třísetový zápas. Nejprve porazila Lauren Davis a ve druhém kole Danku Kovinič. Ve třetím kole na ni čekala odpočatá Ana Bogdan, která postoupila po odhlášení Naomi Osaky. Rumunka ovládla první set a ve druhém nevyužila matchball. V rozhodujícím dějství byla úspěšnější právě Badosa, která obhájila postup do osmifinále z minulého roku.

Favoritkou bude španělská tenistka

Favoritkou zápasu bude, hlavně díky výsledkům na turnajích před Roland Garros, Paula Badosa (kurz Fortuny: 1,65). Španělka byla v předchozích utkáních velmi dominantní, až na zápas třetího kola. Přesvědčivé výsledky předvedla i Markéta, která má hru na to, aby odehrála vyrovnané utkání. Výhodou pro Vondroušovou by mohl být i postup a zkušenosti z roku 2019.

Zápas začíná zítra ve 12:30 na kurtu Suzanne-Lenglen.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full