Preview: Novak Djokovic vs. Daniil Medvedev

Již zítra se dočkáme vrcholu letošního ročníku Australian Open. Uspěje světová jednička a osminásobný šampion Novak Djokovic, nebo svůj premiérový grandslamový vavřín získá jeho vyzyvatel Daniil Medvedev?

Postup turnajem

Srbský favorit rozhodně doufal v poklidnější cestu turnajem. Po bezproblémovém zápase s Francouzem Chardym a následujícím vítězství ve 4 setech s Američanem Tiafoem se nečekaně trápil v kole třetím. S Taylorem Fritzem získal úvodní dvě sady, ovšem poté se Djokovic nechal ošetřovat a zbytek zápasu dohrával se zdravotními komplikacemi. Utkání zvládl v pěti setech, ovšem bylo otázkou, v jakém rozpoložení se bude nacházet v dalším průběhu turnaje. Naštěstí pro něj se jeho zdravotní stav zlepšil a po vítězstvích nad Raonicem a Zverevem postoupil do semifinále. Zde se utkal se senzací letošního ročníku Rusem Aslanem Karatsevem a po bezproblémovém vítězství se probojoval již do svého devátého finále na tomto grandslamu.

Naproti tomu Rus prošel turnajem téměř bez zaváhání. Jediné třetí kolo přineslo Medvedevovi komplikace. V souboji s Filipem Krajinovicem získal úvodní dva sety, ovšem poté povolil v koncentraci, začal kupit nevynucené chyby, a nakonec musel zápas zachraňovat až v závěrečném dějství. Zde soupeři již nedal šanci a po vítězství 6:0 v pátém setu postoupil dále. Ve zbytku turnaje již neztratil ani set a po vítězstvích nad krajanem Rublevem a v semifinále nad Řekem Tsitsipasem postoupil do svého premiérového finále v Melbourne.

Nečekaný favorit?

Přestože byl Novak Djokovic před turnajem favoritem, tak vzhledem k průběhu turnaje a fantastické formě Medvedeva, který vyhrál již 20 soutěžních zápasů v řadě, má právě tento Rus velkou šanci na zisk svého prvního grandslamového titulu. Medvedev vyhrál na konci loňské sezony Masters v Paříži a následně také Turnaj mistrů. Na začátku této sezony opanoval také týmový ATP Cup. Právě na loňském finále sezony proběhl poslední vzájemný souboj této dvojice. Celkově má lepší bilanci Djokovic v poměru 4:3, ovšem z posledních čtyř zápasů zvládl jediný. Potvrdí Medvedev svou formu nebo naopak získá Djokovic rekordní devátou trofej z Melbourne? To se dozvíme již zítra a rozhodně si tento zápas nenechte ujít!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full