Preview: Novak Djokovič vs. Lorenzo Musetti

Čtvrté kolo mužské dvouhry na kurtu Philippa-Chatriera zahájí duel světové jedničky Novaka Djokoviče a mladého italského talentu Lorenza Musettiho. Zaskočí Djokoviče ambiciozní mládí, nebo postoupí hladkou výhrou do čtvrtfinále?

Serbinátor v rauši

Světová jednička Novak Djokovič odstartoval sezónu nejlépe jak mohl, a to ziskem již devátého titulu z Australian Open. Ve finále poměrně jasně přehrál Daniila Medvedeva 3:0 na sety. Nicméně, cesta Djokoviče do finále nebyla úplně jednoduchá, jelikož se potýkal se zraněním břišního svalu.

Po Australian Open se Djokovič představil až na dubnovém turnaji v Monte Carlu, kde překvapivě skončil na raketě Daniela Evanse již v osmifinále. Další překvapivá prohra přišla na domácím podniku v Bělehradě, kde v semifinále prohrál s Aslanem Karatsevem.

Výraznější průlom a lepší forma přišly až v Římě, kde dokráčel Djokovič do finále, kde ovšem podlehl Rafaelu Nadalovi 7:5, 1:6 a 6:3. Před samotným French Open startoval Djokovič ještě jednou na turnaji v Bělehradě. Turnaj poměrně suverénním způsobem opanoval, a zlepšil si tak sebevědomí po hořké prohře ve finále v Římě.

Na French Open působí Novak Djokovič velice přesvědčivým dojmem, dokonce by se hodilo i příznačné označení „Serbinátor v rauši“, protože to přesně vystihuje jeho aktuální výsledky na druhém grandslamu sezóny.

V prvních třech kolech neztratil ani set a vývoj jednotlivých zápasů byl podobný, což odráží i samotné skóre. Sandgren, Cuevas ani Berankis nedokázali srbského tenistu ohrozit, o čemž například vypovídá i poslední zápas, kde Berankisovi nepovolil ani jednu brejkovou příležitost.

Dobře seřízené Museratti?

Lorenzo Musetti je novou nadějí italského tenisu a pomalu a jistě vystrkuje růžky. Začátek sezóny byl ve znamení pádů a vzestupů. Nejdříve neprošel kvalifikací na Australian Open a vypadl i poměrně brzy na challengeru v Istanbulu. Na challengeru v Antalyi došel do finále, kde podlehl Munarovi. Podobný kousek se mu podařil ještě v italském městě Biella, kde dokráčel rovněž do finále.

Výrazným průlomem v jeho kariéře je postup do semifinále turnaje v Acapulcu, kde porazil zvučná jména jako jsou Schwartzmann nebo Dimitrov. Stopku mu vystavil až Stefanos Tsitsipas. Úspěchem pro mladého Itala bylo určitě i třetí kolo v Miamu nebo semifinále na antuce v Lyonu.

Na French Open působí zatím solidním dojmem. V první kolem přehrál Davida Goffina z Belgie, kterému nepovolil ani set. Podobný scénář se opakoval i v duelu s Nishiokou. První zádrhel přišel až ve třetím kole, kdy svedl pětisetový zápas s krajenem Marcem Cecchinatem. Zápas nakonec vyhrál po výsledku 3:6, 6:4, 6:3, 3:6 a 6:3.

V sezóně Musettiho lze vidět, že je stále začínající hráč na okruhu ATP, nicméně pokud seřídí své vnitřní motory a hru, může porážet i ty nejlepší hráče.

Vyškolí Djokovič italského mladíka?

Pokud se podíváme na predikce sázkových kanceláří, tak jasným favoritem je Novak Djokovič. Nicméně, tenis je nevyzpytatelná hra, a dokud se neodehraje poslední míč, může vyhrát kterýkoliv z aktérů. To potvrzuje i loňské vypadnutí Djokoviče v osmifinále US Open s Carrenou-Bustou, kde nastřelil čárovou rozhodčí a byl diskvalifikován z turnaje.

Musetti to bude mít velmi těžké, musí mít strategický plán, jak zdolat srbského tenistu, jinak se zlou potáže. Naopak Djokovič by neměl podcenit kvality Lorenza Musettiho a nebrat tento zápas jako další příležitost ke kvalitní sparingu.

Zápas bude pikantní i v tom, že v případě prohry by mohl Novak Djokovič příjit o post světové jedničky, kterou by se stal Daniil Medvedev. O případné ztrátě postu světové jedničky si můžete přečíst článek na našem webu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full