Preview: Ons Jabeurová vs. Karolína Plíšková

Dnes se na turnaji v Dauhá odehrají duely druhého kola. Do bojů o postup do čtvrtfinále vkročí i Karolína Plíšková. Čelit jí bude stejně jako před rokem Ons Jabeurová. Tehdy zápas skončil po třech setech vítězstvím hráčky z Tuniska, ale jak to vypadá s letošním duelem?

Dauhá a třetí vzájemný souboj

Jak už jsme zmínili, nejedná se o první vzájemný zápas hráček. Poprvé se spolu utkaly na US Open v roce 2019. To se ještě Jabeurová nacházela až v šesté desítce žebříčku. Přesto ale Česku potrápila. Zápas plný nevynucených chyb musel rozhodnout až třetí set, ve kterém se už Plíškové dařilo. Naposledy se střetly před rokem právě v Dauhá. Tehdy si Karolína po prohraném zápase velmi stěžovala na neurvalé publikum, které oslavovalo její chyby. Letos by ji tak mohlo potěšit, že byl počet diváků kvůli koronavirovým opatřením snížen. Jenže vše záleží na rozpoložení Karolíny, protože letos to nejsou příliš vyrovnané výsledky. Postup by jí tak mohl nejen přidat nějaké body do světového žebříčku, ale hlavně by Káje přidal kus sebevědomý.

Dauhá: Plíšková- Jabeur

Nejasná favoritka

Je pro nás obtížné s jistotou říct, která z aktérek je větší favoritkou. Podobně to vidí i Fortuna, která v kurzu 1,91 favorizuje Karolínu Plíškovou. Jabeurová však může světové šestce zatopit, a to především zkracováním hry, které převáděla v zápase prvního kola proti Blinkovové. Češka by tak měla soupeřku co nejméně pouštět do delších výměn a hodilo by se, aby ji podržel její vynikající servis. Rozhodně se bude na co dívat. Vidíme to na třísetový boj, který rozhodne menší počet nevynucených úderů. Já bych možná o trochu více favorizoval Ons Jabeurovou. Tuniská tenistka na rozdíl od české hráčce na žebříčku stále stoupá. Zápas je na programu až jako úplně poslední duel dne. Mělo by se začít hrát okolo 18:30 našeho času, ale pokud se předchozí zápasy prodlouží, tak se začátek zápasu posune.

Pokud si chcete přečíst další preview, a to tentokrát mezi Arynou Sabalenkovou a Španělkou Muguruzaovou, tak klikněte zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full