Preview: Tereza Martincová vs. Kiki Bertensová

Dva vyhrané české duely pomohly Martincové k postupu do druhého kola vysoce postaveného turnaje v Dauhá. Po Lucii Hradecké a Kristýně Plíškové ji teď čeká možná ještě těžší zápas. Ukončit její pouť turnajem bude chtít Bertensová. Zvládne však Nizozemka pozici favoritky?

Letošní výsledky

Rodačka z Prahy letošní rok začala nezdařenou kvalifikací na Australian Open. Proto tedy místo na ostrovy zamířila do Francie, kde se zúčastnila třech turnajů. V Grenoblu a Andrezieuxu nestačila vždy na pozdější vítězku turnaje. Stopku ji vystavila například Švýcarka Golubicová. Na turnaji v Lyonu musela opět do kvalifikace. Dohromady však ztratila pouze 8 gamů a mohla se radovat z postupu do hlavní soutěže. V prvním kole zvládla souboj s další kvalifikantkou, ale v druhém kole přišla skreč. Kvůli bolestem v zad musela duel za stavu 2:6 a 1:4 ukončit.

Nizozemka Bertensová má za sebou letos pouze jediný zápas. Kvůli přetrvávajícím problémům s achilovkou se rozhodla na konci minulého roku podstoupit operaci. Vynechala tedy australskou šňůru turnajů a poprvé se objevila na okruhu WTA v Dauhá. Její premiéra byla ale rychlejší, než asi čekala. Proti Lotyšce Ostapenkové uhrála pouhé dva gamy a odnesla si ze zápasu i kanára. Je jen tedy otázkou, jestli stihla světová jedenáctka za těch osm dní dostat do herní pohody.

 

Bertensová- Martincová

Šance na postup

Češka již obhájila body za loňský výsledek. Nyní si může připsat postup do osmifinále a vylepšení žebříčkového maxima. Tuto variantu beru jako jistější. Kiki Bertesová se však tímto turnajem pokusí vrátit do první desítky žebříčku, ze které vypadla právě kvůli delší pauze. Ale Tereza Martincová je také dle Fortuny brána jako za favoritku s kurzem 1.88. Především právě kvůli návratu soupeřky na okruh po operaci. Pokud bychom se ale podívali do historie na nějaký výrazný výsledek hráčky, která je až ve druhé stovce žebříčku, tak dokázala vyhrát pouze proti Karolíně Plíškové. Možná právě zítra nás zkusí překvapit, že to nebyla náhoda.  Já osobně to vidím na dvousetový zápas plný dlouhých výměn. Fyzická příprava by tedy měla hrát pro českou kvalifikantku.

Další aktuální preview mezi Markétou Vondroušovou a Cori Gauffovou si můžete přečíst zde

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full