Preview: Vondroušová vs. Muguruza

Přípravné turnaje před prvním grandslamem sezóny míří do závěrečných bojů. A my se můžeme o to víc těšit. Čeká nás duel, ve kterém se představí česká hráčka. Markéta Vondroušová se po dnu pauzy, který musely hráčky podstoupit, aby jim byly znovu provedeny testy na koronavirus, představila na kurtu proti přemožitelce Petry Kvitové, Nadie Podorovské. Češka zvítězila ve třech setech a v semifinále si zahraje proti Garbiñe Muguruze. Kdo je větší favoritkou zápasu si můžete přečíst v následujícím článku.

Markéta Vondroušová se do semifinále turnaje v Melbourne dostala po rychlé výhře v prvním kole nad Ruskou Grachevou, které dokonce nadělila kanára. Další dvě kola byla pro Češku náročnější. Proti bývalé světové dvojce Zvonarevě musela do tří setů, z nichž ve dvou se hrál tiebreak. V rozhodujícím třetím setu už Češka prohrávala o brejk. Nakonec však třemi gamy v řadě vývoj otočila. I zatím v posledním zápase proti Nadie Podoroské musela do tří setů. Po změně systému vyhrála ve třetím setu supertiebreak poměrem 10:4.

Španělská jednička do generálky na Australian Open vstoupila velmi sebevědomě. Ve třech zápasech ztratila dohromady pouze devět gamů. Dvojnásobná grandslamová vítězka letos hrála už na turnaji v Dubaji. Tam se rozloučila ve třetím kole, když nestačila ve dvou setech na Řekyni Sakkari. Muguruza na tom byla nejlépe v roce 2017, kdy se na krátkou dobu dostala i do vedení ženského žebříčku. Poté ale zažila pád a držela se okolo 40. místa. Minulý rok se však dostala do finále Australian Open a přidala i několik cenných výher, které ji posunuly zpět mezi nejužší světovou špičku. Španělka svoji hru opírá hlavně o svůj kvalitní servis. Snaží se též hrát velmi rychle.

Markéta Vondroušová do letošní sezony asi nevkročila tak, jak si přála. V Dubaji hned svůj první duel, který svedla proti světové deblové jedničce Hsieh Su-wei, prohrála. Přestože patří Markéta mezi mladší hráčky, stihla si už zahrát grandslamové finále na French Open. S Muguruzou se setkává na kurtu poprvé. Fortuna věří v zápasu více Španělce. Mělo by ale jít o napínavou podívanou. Vondroušová je známá svou rychle variující hrou. Zároveň se může opřít o defenzivní hru s přechodem do útoku. Tempo výměn však bude určovat Muguruza. Především bude záležet na tom, zda se jí bude dařit výměny rychle ukončovat, nebo se budou hrát výměny dlouhé, ve kterých by mohla mít větší šanci Češka. Zápas by měl začít v půl třetí ráno našeho času. Na vítězku tohoto duelu už ve finále čeká domácí hráčka Ashley Barty. Ta se do něj dostala poté, co Serena Williams odstoupila kvůli zranění ramene.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full