Preview: Vyhraje Jiří Veselý čtvrtý titul v Prostějově?

V areálu prostějovského klubu se letos opět uskuteční další ročník tradičního turnaje kategorie ATP Challenger. Kdo bude nejvýše nasazený hráč, a kteří čeští tenisté se turnaje zúčastní, se dozvíte v novém článku.

Nasazení tenisté

Nejvýše nasazeným tenistou v pavouku je Pablo Andujar. Ten se může pyšnit skvělou antukovou sezónou. Na turnaji v Ženevě porazil Rogera Federera a na Roland Garros si vyšlápl na Dominica Thiema. V Prostějově před dvěma lety vyhrál a minulý rok prohrál ve finále.

Česká jednička, Jiří Veselý, bude plnit roli druhého nasazeného hráče. V Prostějově, kde bydlí a trénuje, vyhrál tento turnaj hned třikrát. „Každý titul, který jsem získal doma, měl pro mě obrovskou cenu. Vyhrát před mými nejbližšími, před kamarády a navíc v klubu, pro který chci získat co nejvíce úspěchů, bylo vždy fantastické. Na druhou stranu to bylo také hodně složité. Všichni se na mě dívají jako na favorita, ale konkurence je každým rokem větší a zápasy jsou náročnější.“

Třetí nasazený, Ital Mager, je na antuce také velmi nebezpečný hráč. Letos vyhrál challengerový turnaj v Marbelle. Na Roland Garros došel do druhého kola, kde prohrál s krajanem Jannikem Sinnerem ve čtyřech setech.

Federico Coria z Argentiny si tento týden zahrál hned se dvěma Čechy. V Bratislavě si v prvním kole poradil se Zdeňkem Kolářem ve třech setech, ale v dalším kole prohrál s Jiřím Lehečkou, pro kterého to byla první výhra nad hráčem z TOP 100.

Dalšími nasazenými hráči jsou Hugo Delien, Jozef Kovalík, Juan Manuel Cerundulo a Blaz Rola. Sedmý nasazený hráč, Juan Manuel Cerundulo, předvádí letos skvělé výkony, poněvažd si na své konto připsal dva tituly. Vyhrál challenger v Římě a ATP Tour 250 v Cordobě.

České naděje na turnaji

Kromě druhého nasazeného, Jiřího Veselého, na turnaji v Prostějově uvidíme dalších osm českých hráčů. Druhým nejvýše postaveným Čechem v pavouku je Zdeněk Kolář, který zde minulý rok vyhrál čtyřhru po boku Lukáše Rosola. V Prostějově můžete v akci dále vidět Víta Kopřivu, Jiřího Lehečku, Michaela Vrbenského a Jonáše Forejtka. Divokou kartu do hlavní soutěže získali také tři čeští zástupci.  Své štěstí zde zkusí trojice Dalibor Svrčina, Andrew Paulson a Daniel Siniakov.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full