Přidá Karolína Plíšková v Miami první letošní výhru?

Zdroj fotky: Getty Images/WTA

Plíšková se stále vrací po zranění a hledá herní rytmus. Díky nasazení měla v prvním kole Miami Open volný los. Ve druhém kole jí čeká Anna Kalinskaya. Dokáže Plíšková přidat první letošní výhru, nebo si ještě počká?

Kalinskaya se dere žebříčkem vzhůru

Ruská hráčka Anna Kalinskaya se pomalu a jistě dere žebříčkem WTA vzhůru, aktuálně je na 84. pozici. Začátek sezóny byl ještě ve fázi oťukávání. První letošní průlom přišel již v mexické Guadalajaře, kde došla až do semifinále, ve kterém nestačila na pozdější vítězku Sloane Stephens z USA.

Kvalitní tenis předváděla i v Indian Wells. Prošla sebejistě dvoukolovou kvalifikací a dokráčela až do třetího kola, ve kterém byla nad její síly Sorana Cirstea z Rumunska. Mladá Ruska i v Miami navázala na své výkony z předchozích turnajů. Prošla opět dvoukolovou kvalifikací a v prvním kole porazila domácí naději Robin Montgomery. Ve druhém kole změří své síly s Karolínou Plíškovou, která letos startuje teprve na druhém turnaji.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený annakalinskaya78 (@annakalinskaya78)

Plíšková v Miami každý rok slaví

Karolína Plíšková je momentálně na  8. pozici v rámci žebříčku WTA. S ohledem ke zranění ruky na konci loňského roku, uvidíme Češku teprve letos podruhé v akci. Poprvé se nám představila v Indian Wells, kde byla patrná absence zápasové praxe, proto lounská rodačka stále čeká na první letošní výhru.

Ta by mohla přijít v Miami, kde se jí v posledních letech daří. Může to být i tím, že zde vždy oslaví své narozeniny. Na druhou stranu hře Plíškové podmínky v Miami sedí. Je tu horko a betonové kurty jsou relativně rychlé. Mohla by tak případně zopakovat svůj úspěch z roku 2020, kde ve finále podlehla Ashleigh Barty, která před pár dny oznámila svůj odchod do tenisové důchodu. Pokud by Vás tato záležitost zajímala podrobněji, můžete si o tom přečíst článek na našem webu. Pokud dáváte přednost poslechu, tak je možnost si pustit i podcast.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Karolina Pliskova (@karolinapliskova)


Poradí si Plíškovou s rozjetou kvalifikantkou?

Karolínu Plíškovou nečeká vůbec snadný zápas. V prvním kole měla volný los a v druhém kole jí čeká rozjetá Anna Kalinskaya, která v Miami zvládla již tři zápasy. Pokud bude chtít Plíšková pomýšlet na výhru, nesmí zopakovat výkon z Indian Wells, kde herně tak trochu odpadla. V zápase je česká hráčka mírnou favoritkou, avšak mladá Ruska nemá ve své pozici co ztratit. Karolína musí předvést to, co jí v minulých letech na tomto turnaji šlechtilo, což byl servis a tvrdé údery od základní čáry.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full