Přidá Monfils konečně druhou výhru v řadě?

Zdroj fotky: ATP

Gael Monfils neprožívá úplně dobrou sezónu, pokud to tedy bereme z toho sportovního hlediska. Z rodinného je to více než dobré, jelikož se tento rok oženil s Elinou Svitolinou, a tvoří tak nádherný pár a dokonce spolu už nějaký čas i trénují. To Frances Tiafoe zažívá na své poměry jednu z těch lepších sezón. Získal dokonce jeden challengerový titul na trávě v Nottinghamu.

Monfils nezvítězil dvakrát v řadě více než rok

Francouz Gael Monfils za poslední rok a půl vyhrál pouze čtyři zápasy a za tu dobu se mu nepodařilo vyhrát dva zápasy v řadě. Většinou se v této sezóně loučil s turnajem hned prvním zápasem a to opravdu hráči na psychice nepřidá. Co mu mohlo zvednout sebevědomí, je manželství s Ukrajinskou hvězdou Elinou Svitolinou, se kterou se tento rok oženil a vypadá více než šťastně. Však také po vítězném utkání zde v Torontu na Instagramu prohlásil: „To je pocit, který získáte, když vyhrajete svůj první zápas jako ženatý muž.“ Z těchto slov vyplývá, že by to mohl být jiný Gael, než který se nám představoval na okruhu poslední rok a půl.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

V prvním utkání si na tomto Masters poradil s velice nevyzpytatelným Johnem Millmanem z Austrálie poměrem 2:1 na sety. V zápase byl outsiderem a první set nasvědčoval tomu, že ani zde Monfils nic neuhraje. Opak byl pravdou a otočený zápas je toho důkazem. Znovu to byl ten známý Gael Monfils, který nevypustí jediný míček.

Cenný skalp v druhém kole

Frances Tiafoe je známým showmanem. Jeho hra je velice pohledná pro oko diváka, když skvěle variuje výměny a také si velice dobře umí pomoci podáním. Svůj nejlepší tenis předvádí na betonech jako většina Američanů. Tiafoe prožívá na své poměry poměrně dobrou sezónu, je na 52. místě žebříčku a také přidal jeden titul. Připsal si ho na trávě v Nottinghamu.

Do turnaje se dostal jako tzv. „lucky losser“, tedy "šťastný poražený" a v prvním kole si poradil s Yoshihito Nishiokou z Japonska. Ve druhém kole na něj čekal domácí oblíbenec Denis Shapovalov a co víc, Frances Tiafoe ho přejel poměrem 2:0 na sety a nedal mu, jak se říká „čuchnout“. Ví se, že tyto dva borci jsou velkými kamarády. Potkali se například na Laver Cupu ve výběru zbytku světa. Po utkání napsal Frances na svůj Instagram: „Velký respekt k tobě, brácho. Další zápas a jsem si jist, že přijdou další.“

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Američan favoritem

Favoritem zápasu by měl být Frances Tiafoe (kurz Fortuny, 1.46). Žebříčkové postavení však hovoří ve prospěch Monfilse, který určitě zabojuje a bude chtít konečně přidat po roce a půl dvě výhry na tour v řadě. Jediný vzájemný zápas se hrál v roce 2019 touto dobou na turnaji v Cincinnati a vyhrál ho Tiafoe. Povede se Monfilsovi zvítězit, nebo se bude radovat americký showman Frances Tiafoe?

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Banner web_karta
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full