Přidá Murray další výhru ve Wimbledonu?

Diváky ve Wimbledonu čeká dnes velmi zajímavý zápas třetího kola. Denis Shapovalov se utká s Andy Murraym. Zvítězí talentovaný Kanaďan nebo oblíbenec britského publika?

Vyléčený Shapovalov 

Denis Shapovalov se po finálové účasti v Ženevě odhlásil z Roland Garros kvůli zranění ramene. Na kurty se vrátil na turnaji ve Stuttgartu. Jeho pouť turnajem skončila ve čtvrtfinále, kde prohrál s pozdějším vítězem Marinem Čiličem. Poslední turnaj před Wimbledonem odehrál v Londýně, kde došel do semifinále.

Ve Wimbledonu se v prvním kole utkal s Phillipem Kolschreiberem. Toho porazil až po pětisetové bitvě. Druhé kolo mělo nabídnout zápas proti Pablu Andujarovi. Ten ale do zápasu nenastoupil a Kanaďan se tak to třetího kola dostal bez boje.

Zraněními svázaný Murray

Britský tenista Andy Murray neprožívá snadný rok. Na začátku sezóny se musel vzdát Australian Open kvůli nákaze koronavirem. Po vyléčení odehrál jen tři turnaje. Naposledy jsme ho měli možnost vidět na turnaji v Rotterdamu. Na kurty se vrátil až minulý týden v Londýně, kde došel do druhého kola.

Do hlavní soutěže se Wimbledonu se dostal po obdržení divoké karty od organizátorů. V prvním kole porazil ve čtyřech setech Nikoloze Basilashviliho. Ještě těžší překážka na něj čekala ve druhém kole. Kvalifikanta Oscara Otteho porazil po pětisetové bitvě.

Bude publikum výhodou pro Brita?

Shapovalov se s Murraym utká poprvé v kariéře. Favoritem zápasu bude dvaadvacetiletý Kanaďan (kurz Fortuny: 1.30). Diváci ale určitě poženou vpřed Murrayho, což pro něj může být výhoda. Čeká nás velmi zajímavé utkání.

Zápas je naplánován na 18:00 na centrálním dvorci. Sledovat jej můžete na televizní stanici Eurosport.

Kromě tohoto zápasu se mohou diváci těšit i na zápas Karolíny Plíškové s Terezou Martincovou. Preview na tento zápas si můžete přečíst zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full