Promění Auger-Aliassime devátou finálovou účast v trofej?

Zdroj fotky: Getty Images/ATP

Finále turnaje v Rotterdamu vrcholí. O trofej se poperou aktuální členové TOP 10 Stefanos Tsitsipas a Felix Auger-Aliassime. Právě druhý jmenovaný se zde pokusí prolomit negativní finálovou bilanci a pokusí se jíž podeváte o zisk premiérové trofeje. Dokáže porazit řeckého protihráče, nebo se bude opakovat scénář z roku 2020, kde Tsitsipas poměrně jasně přehrál Auger-Aliassima ve dvou setech ve francouzském Marseille?

Rotterdam vrcholí

Aktuální ročník tenisového turnaje v Rotterdamu vrcholí. Na této tzv. pětistovce se dnes odehraje již 49. finále. O něj zabojují dva mladí tenisté. Jedním z nich je Stefanos Tsitsipas. Nasazená turnajová jednička, která turnajem neprochází až tak lehce, jak by se s ohledem i žebříčkovému postavení očekávalo. Jeho protivníkem bude talentovaný kanadský mladík Felix Auger-Aliassime. Pokud by Vás zajímalo, kdo se turnaje zúčastnil a jaká byla predikce, tak určitě neváhejte si poslechnout náš podcast. A pokud Vás poslechově nenabaží i tento podcast, můžete si pustit interview s Jakubem Menšíkem.

A jak šla cesta obou dnešních finalistů v Rotterdamu?

Devátý pokus Felixe

Akutálně devátý hráč světového žebříčku Felix Auger-Aliassime prožívá zatím víc než slušnou sezónu. Zahrál si čtvrtfinále Australian Open a dnes si zahraje finále ATP 500 v Rotterdamu. V roce 2020 si zde finále už zahrál, nicméně v něm nestačil na Gael Monfilse a prodloužil tak svou nepřiznivou finálovou bilanci.

V Rotterdamu porazil řadu zvučných jmen. Na úvod měl trochu potíže s Egorem Gerasimovem, kde přišel o první set, nicméně ve druhém a třetím setu předváděl již svou hru a běloruskému hráči nepovolil již návrat do zápasu. Druhou překážkou byl bývalý první hráč světa Andy Murray, jenž byl proti hře jednadvacetiletého Kanaďana prakticky bezzubý.

Ve čtvrtfinále Felix změřil síly s Cameronem Norriem, který v loňském roce například vyhrál Indian Wells, ale ani ten nedokázal kanadského hráče zastavit na jeho cestě za finálovou účastí. Dosavadním posledním soupeřem byl pistolník Andrey Rublev, který do toho pálí hlava nehlava. Auger-Aliassime přišel o první set v těsném tiebreaku a musel vývoj zápasu otáčet, což se mu nakonec i povedlo. Rus Rublev po prohraném druhém setu nedokázal najít svou hru a prohrál ve třech setech.

Výsledky zápasů:

První kolo: Felix Auger-Aliassime vs. Egor Gerasimov - 3:6, 6:2, 6:2

Osmifinále: Felix Auger-Aliassime vs. Andy Murray - 6:3, 6:4

Čtvrtfinále: Felix Auger-Aliassime vs. Cameron Norrie - 7:5, 7:6(4)

Semifinále: Felix Auger-Aliassime vs. Andrey Rublov - 6(5):7, 6:4, 6:2

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Stefanos v roli favorita

Jak již bylo v úvodu řečeno, tak Stefanos Tsitsipas je turnajovou jedničkou, která se dle očekávání dostala do finále. Jeho letošní sezóna je skvělá. Hrál semifinále na úvodním grandslamu sezóny a hned na svém prvním negrandslamovém podniku v Rotterdamu došel až do finále. Jeho výkony zde nebyly úplně přesvědčivé a s ohledem k nasazení měl možná i trochu snažší cestu do finále než jeho dnešní protivník.

V prvním kole měl Tsitsipas podobně jako Auger-Aliassime problémy. Musel se popasovat s agresivní hrou Španěla Davidoviche Fokiny, který do toho pálí od prvního úderu. Zápas šel do tří setů a nešlo vůbec o snadný zápas.

Osmifinále i čtvrtfinále se nesly v duchu poměrně jasných výsledků, avšak je nutné říct, že pro Stefana nešlo o hráče, kteří by ho měli v zápase zásadně ohrozit, pokud předvede svůj standard. Ani Ilya Ivashka a ani Alex de Minaur nedokázali najít recept na vytáhlého Řeka, který tak poměrně hladce postoupil do semifinále, kde ho čekala neznámá tvář v podobě Jiřího Lehečky.

Semifinále mělo jasného favorita, ale zápas tak většinu zápasu nevypadal. Tsitsipas měl problém s nátlakovou hrou Lehečky podobně jako v prvním kole, kde mu dělalo problém se k úderům správně postavit. Lehečka dobře servíroval a četl hru Tsitsipa. Řek se ovšem po prvním prohraném setu oklepal a změnil herní taktitku. Jiří Lehečka přišel několikrát smolně o servis a sám nedokázal využít šance, kterých obvykle v halových podmínkách nepřichází moc. Pokud byste si rádi o tomto zápase přečetli více, tak na našem webu vyšel článek.

Výsledky zápasů:

První kolo: Stefanos Tsitsipas vs. Alejandro Davidovich Fokina - 4:6, 6:4, 6:2

Osmifinále: Stefanos Tsitsipas vs. Ilya Ivashka - 6:4, 6:4

Čtvrtfinále: Stefanos Tsitsipas vs. Alex de Minaur - 6:4, 6:1

Semifinále: Stefanos Tsitsipas vs. Jiří Lehečka - 7:5, 6(1):7, 6:4

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Kdo tedy vyhraje?

Mírným favoritem bude určitě Řek Stefanos Tsitsipas, jenž je žebříčkové výš než Felix Auger-Aliassime, ale také již dokázal finálovou účast proměnit ve vítězství. V tomto ohledu na mladého Kanaďana asi padne pomyslná deka a bude bojovat spíše sám se sebou než se samotným soupeřem. V prospěch Řeka pak mluví i zápasová bilance 5:2, kdy právě posledních pět zápasů vyhrál.

A koho tedy favorizujeme na vítěze? Jak bylo řečeno již v podcastu k Rotterdamu, tak tipem na vítěze je i přes nepřízeň osudu kanadský hráč Felix Auger-Aliassime.

Fortuna banner_sleduj živě_promokód Tiebreak
 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full