Siniaková zabojuje o čtvrtfinále v Montrealu

Zdroj fotky: WTA

Kateřina Siniaková zvládla již dva zápasy v kanadském Montrealu. Porazila Jelenu Ostapenko a Garbine Muguruzu. Podaří se jí navázat na tyto skalpy a porazí Španělku, která se dere žebříčkem vzhůru?

Siniaková se cítí mentálně silnější

Kateřina Siniaková postoupila na turnaji v Montrealu již do osmifinále a potvrdila tak lepší formu z posledních týdnů. Na trávě došla až do finále v Bad Homburgu, poté si zahrála ve Wimbledonu třetí kolo. Na trávě vypadla s opravdu kvalitními hráčkami. V Německu s Angelique Kerber a na nejstarším grandslamu skončila na raketě pozdější vítězky Ashleigh Barty.

Před betony na americké šnůře odehrála ještě turnaj v Praze, kde opět skončila na raketě pozdější vítězky a deblové partačky Barbory Krejčíkové. Summa summarum na posledních třech turnajích vypadla Siniaková vždy s pozdější vítězkou, což hovoří o jisté herní kvalitě.

V Montrealu dostala rodačka z Hradce Králové na úvod těžký los v podobě Jeleny Ostapenko, kterou suverénně přejela 6:1 a 6:3. V dalším kole jí čekala ne jednonásobná vítězka grandslamu, ale hned dvojnásobná. Byla jí Španělka s venezuelskými kořeny Garbine Muguruza. Zápas to nebyl lehký a musel do tří setů. První set vyhrála česká hráčka 6:2, což Španělku nabudilo natolik, že opanovala druhý set 6:0. O vítězce zápasu tedy rozhodl třetí set, kde mentálně silnější byla opět Kateřina Siniaková a vyhrála poměrem 6:2 0:6 a 6:3.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Španělka s typickým vokálním projevem

Sara Sorribes Tormo odstartovala letošní sezónu výborně, jistá krize přišla až na antuce. Na pěti turnajích přešla přes druhé kolo pouze dvakrát, což je u antukářky ze Španělska trochu atypické. Jistá jiskřička naděje přišla na trávě v Bad Homburgu, kde vypadla v semifinále právě s Kateřinou Siniakovou.  Ve Wimbledonu jí vystavila ve druhém kole stopku Angelique Kerber.

Na olympiádě prošla do osmifinále, ale nad její síly byla Ruska Anastasia Pavlyuchenkova, se kterou prohrála 6:1 a 6:3.

V Montrealu Sorribes Tormo dostala do prvního kola poměrně příznivý los v podobě Carol Zhao, která je až na 298. místě žebříčku WTA. Tu porazila 6:2 a 6:3. V dalším kole jí čekala ruská kometa Ludmilla Samsonova, která letos prožívá průlomovou sezónu. To byla pro Španělku již větší výzva, nicméně i ruskou hráčku porazila ve dvou setech 6:4 a 6:3 a dostala se tak do osmifinále turnaje.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Sara Sorribes Tormo (@sarasorribes)

Déjà vu z Bad Homburgu?

Hráčky se spolu v minulosti střetly už dvakrát. Poprvé tomu bylo před 4 lety na antukovém turnaji v Bogotě, který jasně ovládla španělská hráčka 6:2 a 6:3. Podruhé se utkaly letos na trávě v Bad Homburgu, kde byla úspěšnější Kateřina Siniaková a vyhrála 6:2 a 6:4. Rychlý povrch v Montrealu tedy mluví spíše pro Siniakovou, podobně jako aktuální lepší forma. Podle sázkových kanceláří je i česká hráčka mírnou favoritkou. No, ať jsou šance jakékoliv, rozhodně bychom se nezlobili, kdyby se opakoval scénář z Bad Homburgu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full