Sock vs. Kwiatkowski

ATP Challenger Little Rock – čtvrtfinále

4. 6. 2021

Dostane se Jack Sock zpět mezi špičku?

Zajímavý zápas nám přinese čtvrtfinálové klání, které se hraje na tvrdém povrchu v americkém Little Rocku. Souboj obstará bývalá světová osmička Jack Sock a soupeřem mu bude Thai Son Kwiatkowski.

Jack Sock je 28letý hráč z Ameriky. Za svojí kariéru dosáhl již mnoha úspěchů, jelikož mu patřilo 8. místo v single žebříčku a dokonce 2. místo v double žebříčku. Jack má skvělé podání a rád hraje stylem servis síť, kde jako velice kvalitní deblista umí výměnu rozhodnout ve svůj prospěch. Na probíhajícím turnaji v Little Rocku hraje zatím velice dobře, když v prvním zápase nedal šanci Roberto Quirozovi z Ekvádoru. V zápase byl velice silný právě na svém servisu a za celé klání nenabídl soupeři ani jeden breakball. V druhém zápase proti krajanovi Ernesto Escobedovi byl outsiderem, přesto dokázal po prvním prohraném setu skóre otočit a zápas vyhrát. V tomto utkání rozhodovali tři tiebreaky a zápas trval tři a půl hodiny, takže můžeme vidět, že je na tom Jack skvěle fyzicky.

Thai Son Kwiatkowski je 26letý hráč z Ameriky. Jeho maximem bylo 181. místo ve světovém žebříčku. Jedná se o typicky challengerového hráče, který zatím výraznějšího úspěchu nedosáhl. Zde prošel v prvním kole přes Stefana Kozlova, kterému nedal ani sebemenší šanci. Druhé kolo již bylo těžší, když musel otáčet zápas z nepříznivého stavu 0:1 na sety proti Alexanderu Ritschardovi. Kwiatkowski to zvládl a mohl se tak radovat z postupu do čtvrtfinále.

Je známo, že američtí hráči jsou nejsilnější na domácích betonech a to se dá tvrdit i o těchto dvou hráčích. Hráči se spolu zatím ještě nikdy neutkali a mírným favoritem je Jack Sock, který i pro mě představuje favorita v tomto zápase. Jednoznačně zde tedy budu věřit Jackovi, je na něm vidět, že má chuť hrát, má chuť vítězit a možná se vrátit i do první světové stovky.

TIP: Vítěz zápasu – Jack Sock (1,80; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se těšit u další analýzy!

Určitě nás také sledujte na Facebooku a instagramu, kam přidáváme zajímavosti z tenisového prostředí.

Líbil se vám tento článek?
Zvažte prosím podpoření jeho autora.
Podpořit autora David Valenta
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifiercross