Turnaj mistryň v Mexiku právě začíná

Zdroj fotky: WTA

Konec sezóny na okruhu WTA se blíží a s ním přichází i Turnaj mistryň, jehož konání bylo do poslední chvíle velkou neznámou. Problémem byla nepřiznivá situace kolem pandemie. Nakonec se vybrala náhradní lokalita za původní čínský Shenzen. Letošní ročník Turnaje mistryň se bude konat v druhém největším městě Mexika Guadajalaře. Pro někoho výzva a pro někoho zase šílenství pořádat Turnaj Mistryň v Mexiku v nadmořské výšce nad 1500 m. n. m. Poradí si s tím hráčky? Doufejme. Česká republika bude mít hned tři želízka v ohni. Ve dvouhře nastoupí Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková. Ve čtyhře si po boku Krejčíkové zahraje Kateřina Siniaková.

Závěr sezóny v podobě WTA Finals je tu. Dokonce již známe i finálovou osmičku hráček. Kdo si tedy zahraje Turnaj Mistryň v mexické Guadalajaře?

Skupina Chichén Itzá

Členkami první skupiny je Aryna Sabalenka, Maria Sakkari, Iga Swiatek a Paula Badosa. Právě první zmíněna Aryna Sabalenka zde bude po Ashleigh Barty plnit roli nasazené jedničky. Hned v prvním utkání by se měla střetnout s Paulou Badosou, která výborně odehrála antukovou část sezóny a v závěru sezóny opanovala Indian Wells, který se v letošním roce vlivem pandemie přesunul na podzimní termín. Letos dokonce Arynu Sabalenku porazila v třísetové bitvě v Cincinnati. Když se podíváme na výsledky obou hráček, tak o něco lépe je na tom Aryna Sabalenka, která letos prorazila i na grandslamech. Badosa na turnajích velké čtyřky uhrála "pouze" jedno čtvrtfinále. Podmínky v Mexiku by měly více sedět běloruské amazonce, která bude také favoritkou zápasu.

Druhý zápas ve skupině Chichén Itzá obstarají Maria Sakkari a Iga Swiatek. Řecká hráčka zažívá asi nejlepší sezónu, zahrála si dvě semifinále na grandslamech a probojovala se mezi nejužší špičku. Naopak Iga Swiatek po loňském kometovém výstupu, tak trochu zapadla do zóny nevýrazných výkonů a od konce antukové sezóny čeká na výraznější úspěch. Její pozici ani nenahrává negativní bilance s Řekyní Sakkari, která jí letos porazila hned dvakrát.

Kdo postoupí ze skupiny Chichén Itzá?

Největší šanci má rozhodně Aryna Sabalenka. Druhou postupující by dle vývoje sezóny mohla být nejspíše Paula Badosa nebo Maria Sakkari. Iga Swiatek nepředvádí v posledních měsících úplně přesvědčivé výkony.

Banner web_karta

Skupina Teotihuacán

Ve druhé skupině se nachází Barbora Krejčíková, Karolína Plíšková, Garbine Muguruza a Anett Kontaveit. Aktuální česká jednička Krejčíková zaživá herní průlom a zatím nejlepší sezónu, nicméně je tu jednu velké "ALE". Báře dochází v posledních týdnech sezóny šťáva. Zkrátka těch zápasů ve dvouhře a čtyřhře je moc. I na BJK Cupu na ní dolehla únava a zranění.

Bude tedy obstojnou soupeřkou ve skupině? Její první protivnicí by měla být Anett Kontaveit z  Estonska, která má fazónu jako blázen. Kdyby se Turnaj mistryň hrál v hale, jak tomu bylo zvykem, byla by jistě nejžhavější kandidátkou na titul. Kontaveit zažívá skvělou sezónu, hlavně závěr v halovém prostředí jí sedl jako hrnec na pozadí, jak se mnohdy říká. Báru čeká opravdu velká výzva, přestože bude hrát s hráčkou, která se kvalifikovala tzv. za pět minut dvanáct, a tak trochu dostála slovům z písně Michala Tučného "Všichni jsou už v Mexiku, Buenos Dias, já taky jdu..."

Skupinu Teotihuacán doplní ještě matadorka Turnaje mistryň posledních let Karolína Plíšková, o které se toho letos napsalo mnohé, hlavně co se týče její sezóny. Její soupeřkou bude dvojnásobná grandslamová vítězka Garbine Muguruza. Tento zápas bude pálivý jako papřičky jallapenos, jelikož Garbine Muguruzu vede aktuálně byvalá trenérka Karolíny Plíškové Conchita Martinez. Zajímavá je i bilance mezi těmito hráčkami, jelikož z dosavadních 10 střetnutí vyšla hned osmkrát jako vítězka česká hráčka.

Kdo postoupí ze skupiny Teotihuacán?

Velkou šanci má natěšená a odpočinutá Karolína Plíšková, která má navíc se všemi třemi protivnicemi ve skupině pozitivní bilance, leč zápasy to nejsou nejčerstvější. Avšak ze všech zúčastněných hráček má nejvíce zkušenosti s formátem turnaje jako je Turnaj mistryň. Jako druhá ze skupiny postoupí patrně Anett Kontaveit, která působí sebevědomě a v posledních týdnech hraje víc než dobře.

Báře Krejčíkové s ohledem k tomu, že hraje ještě čtyřhru a měla náročnou sezónu, budou nejspíše docházet síly, které proti hráčkám jako je Kontaveit bude potřebovat. Garbine Muguruza je v tomto ohledu velká neznámá, mohla by plnit roli potenciálního černého koně turnaje, přestože její sezóna s příchodem antuky uvadla a na Turnaj mistryň se kvalifikovala tak trochu se štěstím, jež měla na turnaji v Chicagu, kde postoupila hned dvakrát bez boje.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Women’s Tennis Association (@wta)

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Na našem webu také najdete spoustu zajímavých věcí, jako jsou třeba podcasty. Právě jeden, který se týká Turnaje Mistryň jsme v minulých dnech vypustili do éteru, tak neváhejte a poslechněte si ho.

 

 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full