V jaké formě se vrátí Rafael Nadal na okruh ATP?

Zdroj fotky: ATP

Rafael Nadal se vrací na okruh ATP po téměř dvouměsíční pauze. Světová trojka vynechala olympijské hry a vůbec poprvé bude startovat na turnaji v americkém hlavním městě, tedy ve Washingtonu na turnaji ATP 500. Soupeřem mu bude bývalá světová osmička, nyní až 192. hráč světového žebříčku, domácí, Jack Sock. Vrátí se Rafael Nadal po dlouhé pauze zpět do herní pohody?

Poprvé ve Washingtonu

Rafael Nadal, antukový král, bude ladit formu na amerických betonech před blížícím se US Open a jistě tam bude chtít zaútočit na další grandslam. Uvidíme, v jaké formě se Nadal na betonech představí, jelikož vynechal olympijské hry a nyní se tedy vrací po dvouměsíční pauze. Světovou trojku má každý za typického antukáře, ale pozor, Rafael Nadal dokáže zahrát na každém typu povrchu, kdyby ne, tak by se nedržel tak dlouho v té nejužší špičce tenistů. Ano, tvrdší povrchy má slabší než svoji oblíbenou antuku. Však na antuce má za svojí dlouhou kariéru pouze 53 porážek a například na tvrdém povrchu 121 porážek.

Rafael Nadal se také před pár dny poměrně ostře opřel do svého úhlavního konkurenta na okruhu Novaka Djokoviče, kdy se mu hlavně nelíbilo chování po prohraných duelech na olympiádě v Tokiu. „Je zvláštní vidět, že šampion, jako je Novak, reaguje takto. Neměl by to dělat, protože je hlavním vzorem pro děti."

 

Podle všeho je Rafa Nadal dobře naladěn: "Jsem schopen navštívit jedno z nejduležitějších měst na světě. Jsem velmi ohromen. Doufám, že během příštích pár dnů budu mít šanci  město navštívit ještě trochu více".

Sock se posouvá žebříčkem nahoru

Americký hráč Jack Sock možná v roce 2019 ani nedoufal, že si ještě někdy zahraje s Rafaelem Nadalem, jelikož vypadl ze světového rankingu a vypadalo to s ním velmi bledě. Dokázal se ale velmi dobře vzchopit a nyní se snaží dostat zpět. Nebude to asi TOP 10 jako tomu bylo koncem roku 2017, ale TOP 50 by to klidně být mohlo, jelikož Jack Sock je v tom nejlepším tenisovém věku. Talent a hru na to jisto jistě má. Problém tohoto Američana byly vždy nevyrovnané výkony a pokud právě tuto slabinu zlepší, má rozhodně na větší umístění než je 192. místo jako je tomu nyní.

V prvním kole mu zde na turnaji ve Washingtonu vzdal Yoshihito Nishioka z Japonska. První set Jack Sock prohrál v tiebreaku a ten druhý vedl Američan již 4:0, poté přišla již zmíněná skreč Japonce.

Již šestý vzájemný zápas

Hráči se spolu utkali již pětkrát a zítra se bude jednat již o šesté klání těchto dvou tenistů. Bilanci jasně vede Nadal, když vyhrál všech pět předešlých utkání a dovolil Sockovi pouhé tři sety. Obrovským favoritem tohoto zápasu je Rafael Nadal (kurz Fortuny, 1.11), nicméně Španěl se vrací po dvouměsíční pauze a Jack Sock bude chtít jistě ukázat, kam patří.

Zápas je se bude hrát v noci ze 4. 8. na 5. 8. 2021 a určitě se je na co těšit. Pokud byste si chtěli přečíst článek o Jacku Sockovi, tak můžete zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full