Vyzraje česká kometa nad Švýcarkou se slovenskými kořeny?

Zdroj fotky: WTA

Dlouho očekávané finále z pohledu českého fanouška se blíží. Česká kometa Markéta Vondroušová se utká se Švýcarkou se slovenskými kořeny Belindou Bencic. Před začátkem turnaje by nikoho nenapadlo, že ve finále bude zrovna Markéta Vondroušová. Benjamínek české výpravy byl až tím čtvrtým v pořadí, z pohledu českých tenistek, od kterého se očekával nějaký výrazný úspěch. Markéta Vondroušová ale dokázala, že není pouze skvělou antukářkou, ale ukázala nám, že se s ní musí počítat na všech površích.

Švýcarská hvězda našla ztracenou formu

Před začátkem turnaje by nikdo netipoval, že právě Belinda Bencic bude ve finále olympijského turnaje. Již v prvním zápase s Jessicou Pegulou byla poměrně velkou outsiderkou. Sázkové kanceláře tedy očekávaly brzké vypadnutí této Švýcarky. Opak byl pravdou a Belinda ukázala široké tenisové veřejnosti, že je ve finále po právu. Švýcarka hraje na turnaji v japonském Tokiu zatím opravdu skvěle, však například v osmifinále ukončila skvělé, několikazápasové tažení Báry Krejčíkové. Bencic v tomto zápase ukázala obrovskou mentální sílu, když jednoznačně prohrála první set 1:6. Zápas ale nevzdala a celý ho dokonce otočila ve svůj prospěch a Báře Krejčíkové již dovolila pouze pět her.

Zajímavostí může být i to, že Belinda byla ve všech zápasech, které v Tokiu odehrála, outsiderkou. Ve všech, až na zápas s domácí Misaki Doi. Je tedy vidět, jak byla Bencic podceňovanou hráčkou ve většině utkání. Již před zápasem má Švýcarka jistotu, že bude mít z této olympiády dvě medaile, což je opravdu obrovský úspěch a také to jí může hrát do karet po psychické stránce.

Česká kometa ukazuje, že nebyla jen do počtu

Markéta Vondroušová zažívá opravdu povedený týden. To, že Belindu Bencic na finále netipoval snad žádný tenisový fanoušek se dá také tvrdit o Markétě Vondroušové. Však také byla nejníže nasazenou českou hráčkou v olympijském turnaji. Rozhodně tedy překvapila a to velice mile, jelikož finále je obrovským úspěchem nejen Markéty, ale také celého českého tenisu.

Na turnaji porazila například loučící se Kiki Bertens, se kterou také ztratila svůj jediný prohraný set na turnaji. Dále v osmifinále domácí medailovou naději Naomi Osaku a v semifinále také Elinu Svitolinu. Dost velké skalpy pro mladou českou hráčku, nemyslíte? Na turnaji předvádí opravdu skvělý tenis a dala tak zapomenout na ne moc přesvědčivé výkony z letošní sezóny, kdy jejím maximem bylo osmifinále z dvou grandslamů a to z Australian Open a také z French Open.

Vyrovnaná vzájemná bilance

Hráčky se spolu utkaly dvakrát a bilanci mají 1:1, kdy první zápas spolu sehrály v covidové pauze na Tipsport Elite Trophy a radovala se Švýcarka Belinda Bencic. Druhý souboj vyšel lépe Markétě. Koncem března v Miami vyhrála 2:1 na sety a možná i tento zápas by mohl napovědět, jak by mohl finálový souboj vypadat, jelikož souboj v Miami se odehrával na tvrdém povrchu a jednalo se o velice vyrovnaný zápas s minimem ztracených podání na obou stranách.

Mírnou favoritkou bude česká hráčka (kurz Fortuny, 1.76), ale přeci jenom je to finále olympijských her a obě hráčky jsou poměrně mladé. Bude tedy hodně rozhodovat psychická odolnost a pevnější nervy ve vypjatých momentech zápasu. Otázka je jednoduchá. Kdo se bude radovat z olympijského zlata a bude tak slavit životní úspěch?

Zápas je naplánován na zítřek, tedy na 31. 7. 2021 a začínat by měl kolem deváté hodiny ranní, pro českého fanouška tedy ideální čas. Rozhodně si tento zápas nenechte ujít, sledovat jej můžete na ČT sport. Sledujte také naše webové stránky pro více informací o tenise.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full